|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:59 | 06.01.2023

Засідав обласний "екоштаб"

Відбулося засідання Штабу з координації роботи щодо протидії екологічним загрозам та порушенням вимог природоохоронного законодавства на території області.

ekoshtabУчасники заходу обговорили виконання завдань, поставлених ще минулого року, та намічені плани на поточний. Зазначалося, що запрацювала «гаряча лінія» штабу (номер приймальні Департаменту екології та природних ресурсів ОДА — (0462) 67-48-72), організовано направлення звернень територіальним та органам місцевого самоврядування для вжиття відповідних заходів. Триває робота щодо залучення до співпраці «екологічних шерифів» — місцевих активістів, які будуть допомагати громаді та контролюючим органам.
Жваву дискусію під час засідання викликало питання щодо підприємства ТОВ «Ливарний завод «Символ», на діяльність якого неодноразово скаржилися жителі Чернігова. І не безпідставно: під час перевірки Держекоінспекції у листопаді минулого року встановлено, що воно не дотримується умов наявного дозволу на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря. Виявлені порушення й вимог санітарного законодавства в результаті перевірки Головним управлінням Держпродспоживслужби в області. Як запевнив представник підприємства, надані приписи будуть виконані до кінця поточного місяця. Зокрема, обіцяють встановити належне вентиляційне обладнання.
Цікавив учасників засідання і процес інвентаризації водних об’єктів. За інформацією Деснянського басейнового управління водних ресурсів, минулого року проінвентаризовано 265 річок та 2601 водойму (ставки, озера та водосховища). Проте громадські активісти вважають, що візуального огляду замало — потрібно присвоїти об’єктам кадастрові номери. З тим, що питання зрушило з мертвої точки, погоджуються представники громад. Але виділяти кошти для повноцінного завершення процесу наразі не мають можливості (приміром, провести паспортизацію).
Ще одне питання, яке розглянули — стан водогосподарської системи «Остер». Так, нині річку потрібно зариблювати, ремонтувати гідротехнічні споруди, що регулюють рівень води, не допускати розорення прибережних зон (ця проблема актуальна для басейнів усіх річок в області) та забруднення стічними водами. На покращення ситуації спрямована відповідна державна програма, що реалізовуватиметься цього року.

Схожі матеріали (за тегом)