|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:31 | 08.13.2022

Бобровицькі пожежники врятували лелеку

У Бобровиці місцеві надзвичайники врятували лелеку, який замерзав на вулиці. Самотужки люди не могли його впіймати, тому звернулися до рятувальників і ті відразу ж відгукнулися на такий виклик.

22 грудня до Служби порятунку у місті Бобровиця Ніжинського району надійшло повідомлення від небайдужої мешканки про те, що на місцевому ринку від холоду потерпає молодий лелека. Люди намагалися спіймати його самостійно, але щойно наближалися, він починав тікати. Тому, щоб забрати з ринку птаха, який замерзав, люди звернулися до рятувальників.

Рятувати птаха прибули співробітники відділення 15-ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Чернігівській області. Бійцям ДСНС вдалося зловити лелеку, якому забракло сил відлетіти у вирій. І який, скоріш за все, прийшов до людей у пошуках їжі. Залишити його просто неба у мороз за мінус десять не наважилися, тому надзвичайники забрали птаха до себе у пожежну частину, поселили в гаражі і почали думати, що робити з ним далі.

leleka

«У гаражі було тепло, тож лелека швидко отямився. І відразу показав характер, – заступник начальника оперативно-координаційного центру ДСНС в Чернігівській області Олексій Чалишев. – Поводився буйно: кидався, щипався, клювався. Хлопці купили йому риби і годували нею. Ввесь цей час лелека вільно ходив по гаражу біля пожежних машин».

Прилаштувати лелеку рятувальникам допомогли обласна Держекоінспекція та Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА. На щастя, птаха погодився прийняти Менський зоопарк. Тому вже на наступний день, 23 грудня, його з Бобровиці вранці привезли в Чернігів, а вже звідти – до Мени.

Перевозити лелеку вирішили в коробці, щоб він не пошкодив і себе, і когось із супроводжуючих. Вже по приїзду птаха оглянув ветеринар Менського зоопарку. Виявилося, це – хлопчик, якому приблизно чотири роки. Ветеринар припускає, що птах не полетів восени, бо був кволий. Тепер Пожежник – так назвали лелеку – житиме разом із вісьмома іншими птахами у зоопарку.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)