|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:37 | 03.29.2023

Орден – на груди, гроші – в руки!

Президент України Володимир Зеленський своїм Указом (№626/2021) відзначив представників органів місцевого самоврядування, серед яких – заступниця Ніжинського міського голови і чинний депутат Чернігівської обласної ради від партії «Наш край» Ірина Грозенко.

Ірину Вікторівну Глава держави відзначив орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня з формулюванням «за багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм». В сумлінності та професіоналізмі депутата та заступниці голови міста обласного значення ми не сумніваємось, а от щодо етичності є питання. І ось чому: пані Грозенко, будучи ще й регіональною представницею Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, впродовж багатьох років отримувала від низки громад чималі грошові гонорари.

 

Ірину Вікторівну Грозенко з орденом від Зеленського привітав, мабуть, заледве не кожен чиновник. Аякже! Такої високої нагороди удостоюють не кожного. Пані Грозенко й справді з місцевим самоврядуванням, як кажуть, «на ти». Вона – не лише депутат обласної ради, а й представниця Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, а з грудня 2020-го року ще й чинний заступник Ніжинського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. До речі, згідно декларації, Ірина Грозенко за місяць роботи на високій посаді в Ніжині отримала 35,6 тисяч гривень зарплати. Припускаємо, у 2021-му році зарплата буде значно більшою. Втім, не на одну заробітну плату живе власниця оренду Княгині Ольги.

grozenkorden

Так, у 2020-му році Ірина Грозенко задекларувала у вигляді гонорарів та інших виплат згідно з цивільно-правовим правочинами 43 тисячі 750 гривень від Височанської сільської ради. Ще 18 тисяч 634 гривні – від Парафіївської селищної ради. 37 тисяч 700 гривень їй виплатила Талалаївська сільська рада, 12,5 тисяч – Безуглівська сільрада і 6250 гривень – Плисківська. Відтак у 2020-му році Ірина Грозенко отримала від п’яти громад Чернігівщини майже 119 тисяч гривень. Звісно, ми не сумніваємось у законності отриманих фінансів, але виникає питання етичності, адже якщо діяльність різного роду асоціацій місцевих рад зводиться до платного надання послуг, то це – не громадські організації, а бізнес-проекти.

Зауважимо, що Ірина Грозенко не вперше декларує доходи, отримані у вигляді гонорарів від громад.

Так, у декларації-2019 депутат обласної ради від партії «Наш край» задекларувала дохід від Парафіївської селищної ради у вигляді «гонорарів та інших виплат згідно з цивільно-правовим правочинами» у розмірі 18 тисяч 634 гривні. Ще 43 тисячі 800 гривень Ірині Вікторівні виплатила Кіптівська сільська рада, 68 тисяч 450 гривень – Комарівська ОТГ і 75 тисяч гривень – Височанська громада.

У 2018-му році суми гонорарів від Кіптів та Комарівки для експерта з децентралізації були дещо більшими – по 75 тисяч гривень кожна. Відтак у 2019-му марку втримала лише Височанська ОТГ, яка ще й виділила на одній із сесій грантожерським позаурядовим організаціям гроші у вигляді членських внесків. Одним словом, багата громада!

За дивним збігом обставин, майже всі голови громад, які виплачували пані Грозенко гонорари, ішли на вибори під прапорами політичної партії «Наш край».

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)