|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:42 | 12.01.2021

Два нові ландшафтні заказники

«Берізки» і «Лопата» - нові ландшафтні заказники місцевого значення. Перший - на  території Сухополов’янської територіальної громади на Прилуччині, «Лопата» – в Менській ОТГ.

1azakaznykyДепутати проголосували за визнання цих об’єктів природно-заповідними на засіданні обласної ради шостої сесії восьмого скликання. Новостворений заповідник «Берізки» площею 6,5 га розташований в адміністративних межах Ряшківського старостинського округу неподалік села Оникіївка. На території є березовий ліс з домішками липи, ясена та клена. Окрім червонокнижних рослин (сон-трава, підсніжник білий, ковила волосиста, осока затінкова, косарики тонкі) зустрічається тут і регіонально рідкісний - оман високий.
92 га заказника «Лопата» - це місцевість заплавного типу з переважанням заболочених та справжніх луків. Рослини, які зустрічаються на території –  півник сибірський і плодоріжка болотна занесені до Червоної книги України як вразливі види. Стариці зайняті водною рослинністю, трапляються лісові ділянки з переважанням осики.
Заповідники створені на землях громад без їх вилучення та становлять науково-дослідний, рекреаційний та освітньо-виховний інтерес.

Схожі матеріали (за тегом)