|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:46 | 09.26.2022

На строкову службу - півтисячі призовників

З 1 жовтня розпочинається призов громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань. Саме цій темі був присвячений традиційний брифінг військового комісара Чернігівського обласного ТЦК та СП полковника Олега Гончарука, якій відбувся 28 вересня.

voenkomyНа початку брифінгу полковник Олег Гончарук повідомив, що ця призовна кампанія дещо відрізняється від попередніх. Це, насамперед, пов’язано із новим адміністративно-територіальним устроєм Чернігівської області. У зв’язку із цим на Чернігівщині створено 5 районних ТЦК та СП та 1 міський з відповідними відділами, які структурно підпорядковані вказаним районним ТЦК та СП.
Відповідно, на території області створено 8 районних (міських) призовних комісій (у 5 районах та 3 містах обласного значення) для розгляду та прийняття відповідних рішень стосовно направлення громадян призовного віку на строкову військову службу та надання відстрочки чи звільнення від призову.
Згідно розподілу на Чернігівську область визначено планове завдання – біля 500 чоловік. З них: Збройні Сили України – понад 200 чоловік; Національна гвардія України – понад 150 чоловік;  Державна спеціальна служба транспорту – біля 30 чоловік; Державна прикордонна служба України – понад 60 чоловік.
Полковник Гончарук акцентував увагу на тому, що неотримання призовником повістки не звільняє його від прибуття до територіального центру комплектування, або підпорядкованому йому відділу у 10-денний термін від початку призову, як того вимагає Закон, а також про те, що «строковики» до участі в проведенні ООС як не залучались раніше, так і не залучатимуться в майбутньому.
Заступник військового комісара підполковник Вадим Лільчицький поінформував, що в установах триває діджиталізація – тобто реєстр військовозобов’язаних перебуває у стадії завершення і незабаром деякім категоріям громадян буде складніше порушувати правила військового обліку та можливого ухилення від нього. Це також поліпшить розшук так званих «ухилянтів» та притягнення їх до відповідальності за порушення чинного законодавства.
Наприкінці брифінгу полковник Гончарук принагідно запросив медійників на прес-тур, якій заплановано після початку призову на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань, тобто після 1-го жовтня.

Схожі матеріали (за тегом)