|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:48 | 10.21.2021

Професійний правоохоронець знає, як викоренити корупцію

Аби побороти корупцію, необхідні комплексні й дієві заходи – без цього одними лише заявами про намір здолати це лихо вже не вийде. У цьому переконаний доктор юридичних наук, професор, директор навчально-наукового Інституту права імені князя Володимира Великого Анатолій Кислий.

1akysСвою професійну кар’єру Анатолій Кислий почав з посади інспектора і до першого заступника начальника ГУМВС України в Київській області. З 2004 по 2007 роки перебував на керівних посадах декана факультету та проректора Київського юридичного інституту МВС України. Науково-педагогічний стаж роботи складає більше 20 років. Має понад 150 наукових праць. Уродженець села Савинці, Срібнянщина Чернігівської області.
– Потрібен системний підхід для викорінення корупції, – вважає академік, – бо сьогодні це явище набуло таких масштабів, що вже створює реальну загрозу для безпеки нашої держави. Вона розійшлася і по вертикалі, і по горизонталі, пролізла в усі сфери нашого суспільного життя, як ото поглибилось коріння в землю метрів на 6-10…
Структури, які створені для боротьби з корупційними явищами і вже діють, – їх достатньо. Потрібна лише політична воля «на верхах», впевнений науковець.
– Це залежить насамперед від президента нашої країни, уряду, і, звичайно, від правоохоронної системи, яка створена для боротьби з цим лихом. Не поборемо ми її, вона здолає нас – закутає, як ото змій людину обгортає до шиї і душить. А якщо це станеться, то не буде чим дихати, а відтак не буде і держави, – наголосив Анатолій Кислий.
Якщо сьогодні не залучити ефективні радикальні засоби протидії й запобіганню корупції, певні антикорупційні структури середньої ланки і нижче не справляться з цим злом.
 – Ми ж бачимо, що розповзлося це лихо вже у найменші шпарини усіх гілок влади, – акцентує увагу фахівець. – Те, що робиться сьогодні антикорупційними інституціями, – це лише перші кроки, аби якщо не повністю подолати, то хоча б мінімізувати корупційні схеми, які діють.
А ще Анатолій Кислий впевнений, що без викорінення корупційних складових із нашої свідомості здолати це явище неможливо.
– От якщо в думках людини не буде навіть бажань до певних корупційних дій, отоді, напевно, зникне корупція і в державі як явище, – зазначив академік. – Бо куди не зайди сьогодні, наприклад, у якісь державні установи, що надають послуги, – плати гроші. Не заплатиш – проблема не буде вирішена.
Як зауважив фахівець, усюди намагаються обійти закон, через неправомірну вигоду використати ситуацію на свою користь. І така проблема нікуди не зникає, а навпаки набуває ще більших обертів. А це величезна небезпека!
– Саме тому треба усім нам, при взаємодії різних інституцій, на чолі глави держави та Уряду, об’єднати зусилля задля знищення корупції. Бо сьогодні поки що антикорупційні структури найчастіше працюють, як у відомій байці Крилова «Лебідь, Щука й Рак»: якийсь орган займається одним напрямком, другий – іншим, третій – ще інакшим, або ж з`ясовують між собою, хто головніший. Так корупцію ми не здолаємо.

 

Дізнавався про корупційні проблеми Сергій КОРДИК


ДОВІДКА
Корупція — це зловживання владою або службовим становищем задля отримання незаконної вигоди: майна, грошей, пільг, послуг чи негрошової вигоди.

Схожі матеріали (за тегом)