|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:56 | 08.03.2021

Засідала рада у справах ветеранів

Відбулося установче засідання Консультативної ради у справах ветеранів війни та сімей загиблих (померлих) захисників України при голові Чернігівської облдержадміністрації.

1radaveterЦей консультативно-дорадчий орган утворений на початку червня цього року. Його мета — забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) захисників України та учасників бойових дій на території інших держав, а також осіб, незаконно утримуваних на тимчасово окупованій території України. До складу Консультативної ради ввійшли 20 осіб — громадські активісти, представники структурних підрозділів ОДА, територіальних представництв центральних органів влади, чиї функції збігаються з інтересами ветеранів війни та членів їхніх сімей. Очолив раду учасник бойових дій Олександр Ткачук.
Нині в області під дію Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» підпадає 36,4 тисячі осіб, із них 16,5 тисячі – учасники бойових дій, 5,5 тисячі – особи з інвалідністю внаслідок війни, 8,3 тисячі – учасники війни, 6,1 тисячі – члени сімей загиблих, ветеранів війни. Крім того, 14,8 тисячі учасників бойових дій є учасниками АТО/ООС. Тому Координаційна рада і створена для того, щоб усі ці категорії не залишилися без належної уваги та допомоги.
Участь в установчому засіданні взяв голова Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України при Президентові України Сергій Куніцин (також є головою Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану та антитерористичної операції, учасник бойових дій). Він наголосив, що подібний орган — платформа для спілкування ветеранів не тільки з органами влади центрального рівня, а й з ветеранами інших областей. Адже кожен регіон має унікальний досвід, яким треба ділитися. Особливу увагу Сергій Куніцин звернув на національно-патріотичне виховання молоді як один з пріоритетів діяльності. Ініційовано розгляд низки важливих програм, в тому числі і з національно-патріотичного виховання. Так, на рік у цій програмі заплановано більше пів тисячі заходів. Учасники засідання обговорили також питання, які, на думку присутніх, потребують першочергового розв’язання. Йшлося про пільговий проїзд у транспорті, одноразові виплати, забезпечення житлом тощо.

Схожі матеріали (за тегом)