|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:40 | 06.25.2024

Арсен Дідур: "Ніхто не має права зазіхати на приватну власність людей"

На цьому заступник голови обласної ради наголосив під час зустрічі з жителями села Локнисте Менського району, обуреними свавіллям агрофірми «Сіверський край», яка без дозволу зорала частину людських паїв.

Screenshot 2214Земельний конфлікт викликав неабиякий суспільний резонанс, змусивши людей 22 квітня на знак протесту навіть на декілька годин перекрити дорогу.

Серед зораних ділянок є ті, якими розпоряджається сільська рада, приватні паї, що здали в оренду «Сіверському краю» та ті, які зорали без дозволу. На загальних зборах села, зустрічах та переговорах між представниками агрофірми та активом Локнистого компромісу так і не було досягнуто.

У відповідь на звернення власників земельних паїв до врегулювання конфлікту одразу ж підключилися обласна рада, облдержадміністрація, Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, управління Нацполіції та інші.

8 травня з жителями Локнистого зустрілися заступник голови обласної ради Арсен Дідур, депутат обласної ради Дмитро Блауш, заступник начальника Управління державної реєстрації В’ячеслав Черниш, заступник начальника Менського відділу поліції Андрій Кезля.

Під час доволі емоційної розмови з присутніми Арсен Дідур чітко окреслив напрямки подальших дій. Він, зокрема, зазначив, що позиція обласної влади полягає у наступному: поки ситуація із самовільним захопленням землі не буде вирішена у правовому полі, ТОВ «Сіверський край» у Локнистому працювати не буде.

– Існує два виходи: мирова угода між агрофірмою і селянами з виплатою їм компенсації, або ж вирішення даного питання у судовому порядку. Ситуація залишається на контролі обласної влади, яка відстоюватиме і захищатиме інтереси людей, - наголосив заступник голови обласної ради.

Арсен Дідур також повідомив, що наступного разу представники зацікавлених сторін зберуться 13 травня в обласній раді для обговорення конкретних пропозицій і визначення подальших кроків вирішення даного питання.

Радник заступника голови обласної ради Наталія Купрієнко

Схожі матеріали (за тегом)