|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:09 | 02.24.2024

Відкриті листи Леоніда Яковишина Президенту, Прем’єру, Главі парламенту України

Президенту України Володимиру Зеленському

Пане Президенте!

Я так і не дочекався Вашого реагування на мій лист до Вас від 14.01.21 р, направлений державною поштою в Офіс президента. Тому звертаюся до Вас повторно і відразу ставлю риторичне запитання: навіщо Ви європизували Адміністрацію Президента, перейменувавши її в Офіс Президента, якщо стиль роботи залишився ще від Януковича, який обіцяв усіх почути, але насправді виявився глухим до свого народу?

У листі до Вас я наводив конкретні факти провальної роботи Укрпошти на чолі з Ігорем Смілянським, котрого ще команда Порошенка знайшла на кадрових задвірках у США. Результати його реформаторської діяльності ганьбою вкривають давню історію пошти. З небувалого раніше ідіотизму почалася на початку року поштова історія в нашій Бобровиці: залишили роботу всі листоноші двох міських відділень, нікому сортувати кореспонденцію та розносити її адресатам. А все через те, що в листонош зарплата втричі менша офіційної мінімальної, в 700 разів менша, ніж у генерального директора Укрпошти Смілянського (на 01.01.20 р. за даними Вікіпедії – 1,9 млн. щомісяця), у 80 разів менша, ніж у керівника обласної пошти. Вимушений нагадати Вам, гаранте Конституції, що в США зарплата середньостатистичного американця в 5 разів менша, ніж у міністра, і в 7 разів менша, ніж у президента. Стосовно відповідальності за результати роботи – не порівнюватиму, оскільки тієї відповідальності не бачу навіть у найпростішому, але передбаченому законом – реагувати на звернення громадян. Ви зі своїм євроофісом не відреагували на звернення Героя України, найстарішого успішного організатора аграрного виробництва, а на яку увагу від Вас можуть розраховувати «не заслужені» громадяни?

Про якість поштових послуг на Чернігівщині, та й в інших областях, мали б давно доповісти Вам правдиво ваші помічники, але вони самі не відірвуть свої задниці від теплих сидячок, не реагують і на скарги знизу. У моєму листі йшлося про знущальне ставлення державної пошти до споживачів поштових послуг і листонош, із зарплат яких роками відраховувалися податки, в тому числі й на розбудову мережі поштового зв’язку – тільки приміщень було споруджено загальною площею один мільйон квадратних метрів. Ні Смілянський, ні Ви, Президенте, не додали до цього жодного квадратного метра. Реформували народом надбане багатство в акціонерне товариство, єдиним засновником і акціонером якого є держава із загальною вартістю акцій 6 мільярдів 518 мільйонів 597 тисяч гривень. Управляти ж цією багатющою державною структурою доручили задвірковому «генію» з досвідом рядового провінційного податківця одного із штатів США. Ще і яку зарплату відвалює йому найбідніша в Європі держава! А листоношам і дві-три тисячі вистачить? Цинізм космічного ґатунку і грубе порушення закону. І Ви, гарант Конституції, не звертаєте на це уваги? 

Ваше оточення може сказати, що ця проблема – не «царська справа». Призначати, погоджувати й висувати на державну службу недолугих недоучок – ото «царська справа»? А відповідати за результати їхнього антинародного дебільного управління – не «царська» компетенція? В Україні вся відповідальність за безлад традиційно перекладається на попередників, тепер і на закордонні наглядові ради. Ваша, Президенте, команда знайшла ще одного «стрілочника» – компетенцію.

Це я побачив і на «компетенції» голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, який доручив відписати на мій лист про Укрпошту голові Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури Юрію Кісєлю, Вашому земляку: «… вирішення порушених у зверненні питань не належить до компетенції Верховної Ради України». І просвітив мене ст.6 Конституції про поділ державної влади на законодавчу, виконавчу і судову. Ще він навів низку інстанцій, по яких треба добиратися до компетентних осіб. Але я направив листа голові Верховної Ради, яка затверджує уряд і наділена «компетенцією» контролювати його роботу, аж до відставки всього уряду чи окремих міністрів. Забезпечує ж «формування та реалізує державну політику у сфері надання послуг поштового зв’язку», здійснює функції з управління корпоративними правами від імені держави Міністерство інфраструктури, якому підпорядкована Укрпошта, а саме міністерство підзвітне парламенту.

Проте й у відписці з того міністерства, і в особистій відписці Смілянського називаються лише «східці драбини», по якій треба добиратися до компетенції, яка, може, й вплине на Смілянського, примусить його виконувати народну, а не для власної кишені, «державну політику у сфері надання послуг поштового зв’язку». Але очікувати такого впливу на Укрпошту й від чиєїсь «компетенції», – надвоє бабка гадала. На узбіччі подолання найновішої поштової ідіотії стоїте й Ви, Президенте, із своїм європизованим Офісом. Складається враження, що в Україну повертається контора «Роги і копита» Остапа Бендера, щоб туди направляти представників «джерела влади» шукати компетенцію гілок влади. А «гілки» вже наплодили стільки своїх виконавчих і силових органів, що ті між собою не домовляться, де чия компетенція. Звідси й ноги ростуть в управлінській «дебілятині». Риба-то гниє з голови.


З повагою до Вас, мій Президенте,

Леонід ЯКОВИШИН, Герой України, генеральний директор ТОВ «Земля і воля»


 

 

 Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю

 

Пане Прем’єр-міністре!

 

Я, громадянин України, багаторічний успішний платник податків, звернувся до Вас із листом (від 14.01.21 р.) не для того, щоб спочатку референт секретаріату Кабміну Є. Конюхов переадресував моє звернення Міністерству інфраструктури, а потім заступник міністра з питань цифрового розвитку А. Клімашевський роз’яснив мені статус Укрпошти, назвав низку статей різних законів, якими керується державна пошта, про її наглядову раду, про її нові формати роботи… 

Як представника конституційного джерела влади, мене непокоїть зовсім інше: за якою нормою Конституції, згідно з якою «державною політикою у сфері надання послуг поштового зв’язку», що формує та реалізує Міністерство інфраструктури, якому підпорядкована Укрпошта, може бути так, щоб у листонош зарплата була втричі менша за офіційну мінімальну, а в генерального директора І.Смілянського – в 700 разів більшою, ніж у листонош (на 01.01.20 р. за даними Вікіпедії – 1,9 мільйона грн. щомісяця). Для порівняння: у міністрів США зарплата в 5 разів більша, ніж у середньостатистичного американця, у президента – у 7 разів більша. Названа зарплата листонош нижча зарплати середньостатистичного українця, але різниця із зарплатою Смілянського – небувало рекордна в світі.

За які заслуги найбідніша держава Європи відвалює керівнику державної пошти діамантову зарплату? Він «дореформувався» до того, що в нашій Бобровиці залишили роботу всі листоноші двох міських відділень через свою жебрацьку зарплату. У районному вузлі поштового зв’язку не сортується кореспонденція й не розноситься адресатам. А скільки незручностей додали реформи Смілянського мільйонам інших споживачів поштового зв’язку? Пане прем’єре, якщо самі не їздите в глибинку, то пошліть туди хоча б своїх референтів, може, тоді вони замість творіння бюрократичних відписок про щось реальне Вам розкажуть.

Не Ви шукали по американських провінційних кадрових смітниках Смілянського, це зробили попередники. Але вже стільки часу закриваєте свої державницькі очі на те, як керує цей «менеджер» з досвідом провінційного чиновничка українською акціонерною компанією, сто відсотків акцій якої належать державі на загальну вартість 6 мільярдів 518мільйонів 597 тисяч гривень. Ні Смілянський, ні Ви з Президентом не збирали по соломинці це багатство. Задовго до вашої влади розбудована система поштового зв’язку, одних приміщень споруджено загальною площею один мільйон квадратних метрів. Ваш уряд із смілянськими не добавив до того мільйона жодного квадрата площі. Багатомільярдне народне багатство створювалося на бюджетні відрахування, зароблені тими ж листоношами та іншими поштовими працівниками, трудівниками сільського господарства і промисловості. Смілянський прийшов на готове, і він, одержуючи рекордну навіть для Європи зарплату, нічого не зробив для поліпшення, не говорю вже про здешевлення, поштових послуг, приватна «Нова пошта» на голому місці краще розвивається, ніж державна. Під вашою опікою Смілянський із своєю шайкою вправно скорочує поштових працівників на місцях, закриває відділення і пункти, «оптимізує» зарплати листонош і поштові послуги у сільській місцевості, і тільки для того, щоб верхівка державної структури одержувала мільйонні зарплати і премії? Заради цього й з Пенсійного фонду хоче здерти три шкури за доставку пенсій, передусім селянам. Саме про це був крик моєї душі, викладений у листі до Вас, прем’єре. Оскільки впродовж шістдесяти років свого трудового життя я успішно займаюся створенням, бо й суть життя розкривається через створення, а не володіння – що в пріоритеті смілянських та й багатьох інших ваших «євроурядовців»

Цей лист відкритий для журналістської і соціальної мережі, тож і відповідь ваших референдованих конюхів буде виставлена на широке обговорення. Звісно, якщо дочекаюся державницької відповіді, а не відправлення мене на пошуки владної компетенції. Туди спочатку самі зануртеся, щоб хоч якесь уявлення мали про свою компетенцію, і не виставляли себе недолуго перед представником джерела влади, Вашим роботодавцем згідно з Конституцією України.


З повагою – Герой України, генеральний директор ТОВ «Земля і воля» Леонід ЯКОВИШИН


Голові Верховної Ради України 

Дмитру Разумкову 

 

 

Вельмишановний Дмитре Олександровичу!

 

Я звертався до Вас листом про провальну роботу Укрпошти не для того, щоб голова Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури Ю.Г.Кісєль роз’яснив мені ст. 6 Конституції України стосовно поділу влади на законодавчу, виконавчу та судову – це й школяр знає. Та ще більше мене покоробило останнє речення бюрократичної відписки мені вашим Кісєлем: «…вирішення порушених у зверненні питань не належить до компетенції Верховної Ради України». 

Поцікавився: Юрій Григорович уже передпенсійного віку, за фахом будівельник, лідер обласного рівня президентської партії, земляк президента. Може, тому й поставився до мого звернення з позиції зверхнього чинуші? І не помітив за собою, що показав недолугість і неосвіченість? 

В Україні офіційно парламентсько-президентська форма правління. Верховна Рада, яку Ви очолюєте, формує Кабмін і контролює його роботу, наділена правом заслуховувати звіти і відправляти у відставку увесь уряд чи його міністрів. Я направив на ім’я голови парламенту листа про провальну роботу Укрпошти – акціонерного товариства, сто відсотків акцій якого належить державі. І «забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері надання послуг поштового зв’язку» не якась задрипана лавка, а Міністерство інфраструктури, підзвітне й підконтрольне Верховній Раді. Тож з якої стелі списав Ваш голова Комітету ВР Кісєль, що «вирішення порушених у звернені питань не належить до компетенції ВР»? І перерахував цілу низку інстанцій, по яких треба йти, щоб добратися до «компетентних». А от контору «Рога і копита» Остапа Бендера не назвав, може, там пояснили б мені, де зарита «компетенція», яка зможе примусити смілянських навести лад в Укрпошті? Бо її, тієї компетенції, немає у відписках ні Кісєля, ні заступника міністра з питань цифрового розвитку Клімашевського (?), ні генерального директора Укрпошти Смілянського. Всі вони, як під копірку, називали мені номери статей Конституції і урядових та міністерських постанов. Такий розумовий і «компетентний» рівень «народних слуг»? 

У парламенті першого скликання я був рядовим членом Комісії з питань боротьби з організованою злочинністю, корупцією і хабарництвом, але зумів добитися порушення карної справи проти прем’єра Вітольда Фокіна, запідозреного в розкраданні трьох мільйонів доларів, виділених для придбання за кордоном ембріонів. До суду справа не дійшла, прем’єр подав у відставку. 

А тут відшукали в американському штаті рядового податкового чиновника, доручили йому в Україні управляти великим колективом і розпоряджатися мільярдними державними активами, призначили мільйонну зарплату і не встановили нормальної «компетенції» контролювати роботу? У листонош навіть районних відділень зарплата втричі менша мінімальної, і в 500 разів менша, ніж у Смілянського. І це в державному акціонерному товаристві! У нашій Бобровиці розрахувалися всі листоноші, і робота двох міських відділень надовго зупинилася – нікому було сортувати кореспонденцію, не говорю вже про рознесення її адресатам. У селах ситуація ще гірша. І подібне по всій Чернігівщині. А тут живуть люди, які свого часу заробляли гроші на розбудову величезної мережі поштового зв’язку. Смілянський не по соломинці її створював, і не так, як, скажімо, «Нова пошта», він прийшов на готову мережу багатомільярдної вартості. Тепер зі своєю командою жирує на ній, а людям – статті Конституції, щоб шукали там «межі компетенції?

Ви можете навіть посміятися, що якийсь там 81-річний Яковишин дивується ідіотії в Укрпошті. Тоді як відсутня державна компетенція зупинити багатомільярдні доларові і гривневі розкрадання народних грошей, відродити економіку, навести правовий лад в суспільстві. Не повірите, досі дивуюся й намагаюся боротися з цим злом. Я понад піввіку очолюю в Бобровиці успішне господарство соціального спрямування, яке щорічно поповнює державну скарбницю не однією сотнею мільйонів гривень, в тому числі й на утримання парламенту. Допомагаємо й соціалці. А яка Ваша віддача народу? Де шукати Вашу компетенцію? Знову на Майдані?..


З повагою – Герой України, генеральний директор ТОВ «Земля і воля» Леонід Яковишин

Схожі матеріали (за тегом)