|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:34 | 04.23.2024

Хто кому «Папа»?

Прихід на посаду голови Чернігівської ОДА 29-річної Анни Коваленко ознаменувався не лише гучними затриманнями корупціонерів на високих посадах, але й початком розпаду команди її попередника Андрія Прокопенка.

Першим пішов, чи то пак «попросили» з посади голову Чернігівської райдержадміністрації Сергія Журмана, якого підозрюють у вимаганні 10 тисяч доларів хабара за вирішення земельних питань. Перше серйозне добровільне звільнення – заступник голови ОДА і колись права рука Прокопенка Андрій Подорван. «Різні бачення», – так прокоментував свою відставку обласний чиновник. Зі словами підтримки в бік свого колеги виступив ще один заступник львів’янин Віталій Загайний, недвозначно натякнувши на помилкове призначення Анни Коваленко в крісло голови ОДА. От тільки зі слів пана Загайного не зовсім зрозуміло, хто помилився – Президент чи «Папа»?

 

Про ліфт і ліфтерів

 

zatrymПро гучне затримання Сергія Журмана не чув хіба що ледачий. Брали красиво – в повній амуніції, з мигалками та кайданками. І одразу ж, без зайвих церемоній, – в ізолятор! Президент підписав Указ про звільнення чиновника, щойно столичний суд виніс рішення про його домашній арешт. Анна Коваленко впевнено відзвітувала про затримання саме корупціонера, а не чесного держслужбовця, якого підставили.

Поспішив прокоментувати подію і той, хто вносив подання на призначення Сергія Журмана в район, який, до слова, по завершенню реформи децентралізації, мав стати найбільшим і найбагатшим в області.

«Не красти та не давати красти іншим! Саме такі принципи озвучувались головам РДА перед призначенням на посаду. Шкода, що не всі це почули. Або ж не зрозуміли», – написав екс-губернатор Прокопенко.

Він також висловив упевненість у тому, що справу проти його креатури доведуть до кінця.

«Впевнений, що правоохоронні органи та суд дадуть об’єктивну оцінку діям затриманого голови Чернігівської РДА», – резюмував пан Андрій.

Натомість екс-депутат обласної ради Анатолій Хавило закинув Прокопенку особисту провину в такому призначенні.

«На початку своєї роботи на посаді голови ОДА, під час зустрічі з головами ОТГ, Ви запропонували їм подати кандидатури голів РДА. Подали. Ви не врахували жодної пропозиції. Натомість через деякий час оголосили про якийсь «ліфт», у який вскочили такі-от пройдисвіти, Ваші друзі, друзі друзів, які підтягнули ще більших пройдисвітів... Тому й Ваша вина тут є», – звернувся до екс-голови ОДА пан Хавило.

 

«Кожна людина має право на помилку. Навіть Президент»

 

Не минуло і кількох тижнів, як з посади заступника голови Чернігівської ОДА звільняється Андрій Подорван. На високу посаду заступника Подорвана свого часу покликав саме згаданий вище Прокопенко. Подейкують, що останній довіряв йому найпотаємніше.

Стосовно причини власного звільнення, то Андрій Подорван дослівно сказав таке: «У нас із новою головою ОДА різні бачення розвитку ситуації, у тому числі щодо тих напрямків, якими опікувався я. Якщо вже Зеленський довірив цій людині керувати областю, то, звісно, їй видніше, що, з ким і як робити. І, звісно, кожен керівник має логічне право сформувати свою команду, це нормально. Тож втрачати час на взаємні поборювання – неконструктивно».

zagay

Віталій Загайний, але не з Папою

 

Дійсно, команда потребує злагодженості дій та взаємодовіри, чого, очевидно, не було і вже не буде між Коваленко та Подорваном. Однак і людина, яка «відірвала» його від Владислава Атрошенка, не обмовилась і словом про його рішення піти. Прокопенко дипломатично промовчав щодо Подорвана. Подейкують, що між ними пробігла «чорна кішка» одразу після відставки Андрія Леонідовича з посади керівника області. Кажуть, що існували і певні кадрові домовленості, на які пристав Подорван, чим, звісно ж, розчарував Прокопенка. Правда чи ні – невідомо, однак факт дипломатичної мовчанки залишається.

А от ще один заступник Прокопенка-Коваленко Віталій Загайний не став повчати. Сказав коротко, але ясно!

«Поважаю твоє рішення. Кожна людина має право на помилку. Навіть Президент», – недвозначно натякнувши на призначення Володимиром Зеленським Анни Коваленко.

vyprav

Історія виправлень коментаря під публікацією Подорвана - Президент став Папою

 

Трохи оговтавшись і, мабуть, зрозумівши, що написав, Загайний виправився і замість Президента написав «Папа». «Папа» – вочевидь, так пестливо-грайливо величають поміж собою вищу особу держави чиновники середньої ланки. Втім, хто кому «Папа», в області вирішує та людина, яку вони називають «помилкою».

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)