|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:38 | 06.20.2024

Свідомі ніжинці оновлюють Ніжин-озеро

Ніжин–озеро - це водойма в районі вулиці Шекерогринівської. Улітку воно більше схоже на болото. Неприємний запах часто дошкуляє місцевим жителям. Вода стає білою і риба гине. Останній раз водойму чистили і зариблювали в середині 80-х років.Місцеві жителі вирішили взяти  ситуацію під власний контроль.

Про це повідомляє www.mynizhyn.com.

Однодумці створили ініціативну групу і зібрали певну суму коштів. На перших зборах були присутні до 100 людей. Вирішили Ніжин-озеро оновлювати поступово. Для цього використають хлорелу - мікроскопічні одноклітинні зелені водорості, які мають вигляд мікроскопічної нерухомої кульки від 2 до 10 мкм у діаметрі. Водорості будуть споживати органіку і таким чином очищувати воду.

Хлореллу помістять у водойму, коли температура води буде 13-140оС (сприятливі умови для розвитку даного організму).

9 квітня до Ніжин-озера випустили першу партію риби - 100 кг товстолоба.

18 квітня о п'ятій ранку до Ніжин-озера була запущена друга партія живої риби, а саме 150 кг білого амура. Небайдужі люди продовжують збирати кошти на відновлення водойми.

30 квітня о 12.00 планується проведення акції "Чисте Ніжин-озеро". До участі запрошують всіх ніжинців, кому небайдуже і в кого є час. Водойму будуть очищувати від сміття і чагарнику.

Для того, щоб з'ясувати в якому стані знаходиться Ніжин-озеро, зразки води передали на аналізи до Мікробіологічної лабораторії Ніжинського міськрайонного відділу ДУ "Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України". За отриманими результатами, у зразках з водойми не виявили патогенну мікрофлору. В загальному висновку відібрані проби відповідають нормативним документам (вимогам).

Проте, за аналізом домішок у пробах, вода в Ніжин-озері не відповідає гігієнічним вимогам. Не відповідають нормі запах і забарвлення води. А зважаючи на те, що зараз тільки весна, вода має бути більш-менш чистою. Без втручання Ніжин-озеро може безповоротно перетворитися на болото.

Також, стало відомо, що до Ніжин-озера під землею прокладено труби з яких до водойми стікають нечистоти. Небайдужі місцеві мешканці самотужки намагатимуться знайти ці труби і припинити забруднення і без того виснаженої водойми.

Ніжинській міській владі люди направили запит з проханням допомогти у оновленні водойми і головне, знайти можливості взяти Ніжин-озеро в оренду, щоб за водоймою був постійний догляд. Наразі люди не отримали жодної відповіді на свій запит.

Всі хто хоче допомогти у відновленні Ніжин-озера може телефонувати на 097-532-33-98, Ігор.

Схожі матеріали (за тегом)