|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:12 | 10.29.2021

Оглядове колесо: бути чи не бути? І якщо бути, то де?

У Чернігові планують встановити 30-метрове італійське оглядове колесо. Проте й досі чиновники не можуть визначитися, де ж саме воно має стояти. Варіантів декілька, а остаточне рішення мають прийняти на найближчій сесії міської ради.

1obzor

Питання встановлення оглядового колеса в Чернігові постає вже не перший рік. Про це міський голова Владислав Атрошенко заговорив ще два роки тому. Нині ж у міській раді оглядове колесо хочуть встановити на ділянці Алеї Героїв навпроти Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум». Містяни ж у соціальних мережах пропонують встановити його на тому місці, де колись стояв пам’ятник Леніну. Історики ж переживають, що колесо може закрити історичні будівлі на Валу. Проте ще немає ні проекту, ні кошторису на це ймовірне будівництво. І навіть якщо вирішиться питання з місцем встановлення колеса, то це точно буде не в цьому році.

«Алгоритм дій такий: ми розробляємо проект, оголошуємо конкурс, приходить інвестор і, власне , встановлює це колесо огляду, – говорить начальник управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради Ярослав Куц. – І туристам, і містянам буде цікаво подивитися на центр міста з 30-метрової висоти. Таке італійське колесо коштує до 800 тисяч євро, плюс встановлення, електрика, благоустрій… Усе залежатиме від того, якого розміру колесо. Проте воно не має бути вищим за Катерининську церкву».

Саме питання встановлення в місті цього оглядового колеса викликало чимало питань і протиріч, тому його винесуть на громадське обговорення. Також до дискусії з цього питання залучать істориків та громадські організації.

«Це досить цікава і приваблива річ. Адже це оглядове колесо покращить туристичну привабливість Чернігова, – говорить Владислав Атрошенко. – Досвід інших міст показує, що покращить. Мова йде про переваги для нашого міста».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)