|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:17 | 01.24.2022

Місцевий храм знань під час пандемії

16 березня 2020 року бібліотеки міста зачинили свої двері для користувачів. В країні почався період самоізоляції. Карантин тривав два с половиною місяці. І коли він скінчиться – питання відкрите.

 

1bib2

За цей час на телефони Чернігівської бібліотеки-філії №1 для молоді, по вул. Козацькій,28 надійшло багато дзвінків від читачів, які цікавились, коли вони зможуть прийти до бібліотеки, щоб взяти нову книгу. Особливо відповідальні читачі переймались, щоб вчасно здати книгу і не порушувати терміну користування. Школярам давно надали списки книжок на літо, студенти дописували дипломні роботи, а у багатьох містян, коли вибір розваг став куди меншим, з’явився потяг до літератури.

1bib1

1 червня бібліотека почала працювати. Епідемія внесла корективи в роботу. Доводиться виконувати певні правила безпеки. В першу чергу – дезінфекція (особиста та приміщення) масковий режим, обсервація книг та дотримування дистанції. Простір приміщення невеликий, тож довелося перемістити меблі та приготувати місце для книг, які здають читачі (карантин для книг, що повернулися до бібліотеки - два тижні), санітарна обробка. До цього часу невідомо скільки часу може жити вірус на папері. Панікувати та зупиняти роботу, яка має попит у населення співробітники бібліотеки не мають наміру. Як альтернатива – надаються онлайн можливості для користувачів, а ще – вільний доступ до свіжих журналів та газет. Також діють книжкові виставки. Найбільш популярною літературою під час карантину за тематикою виявились: Історія України, психологія, сімейні відносини і, звичайно, книги про кохання. Найпоширеніший запит – слово «пандемія». Люди цікавляться тим, які епідемії траплялися раніше, в яких країнах світу та як з ними боролися. Це не дивно, оскільки зараз це стосується кожного.

1bib3

Схожі матеріали (за тегом)