|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 10:27 | 04.14.2024

Президент нагородив школярку із Бобровиччини

Президент України Володимир Зеленський нагородив медаллю «За врятоване життя» Ірину Петрашенко, ученицю Старобиківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Бобровицького району.

petrasenkoГазета «Чернігівщина» тоді першою написала про героїчний вчинок на той час 13-річної школярки. Дівчина, коли побачила, що у місцевому ставку тоне дитина, без вагань стрибнула у воду.

За розповідями сільських мешканців, Ірина, наче справжня легкоатлетка, перестрибнула тоді через невисокий паркан, що відокремлював дитячий майданчик від ставка і стрибнула з берега у воду. Дитина на той час вже пішла на дно, тож дівчинці довелося пірнути, аби побачити малюка і вхопити його. Дворічному Данилку надавали першу медичну допомогу, адже він був бездиханний. Чоловіки, що косили траву, – Микола Комига та рідний дядько Іри Сергій Петрашенко, – зробили малюку штучне дихання і масаж серця. До приїзду лікаря дитина вже отямилась. На щастя, все обійшлося і Данилко лишився живий і здоровий. До речі, на рахунку героїчної дівчини не одне врятоване життя. У десять років Ірина витягла з води свою потопаючу однокласницю, а у дванадцять – на рік молодшого хлопця.

За хоробрість Ірина Петрашенко (на фото - праворуч) отримала відзнаку: «Герой – рятівник року» та цінні подарунки від голови служби ДСНС України. А тепер вона ще й володарка почесної медалі «За врятоване життя»! Здається, її вчинки варті найвищих нагород, бо ризикуючи власним життям, ця тендітна, але мужня дівчина вже тричі стала на захист життя інших людей.

 

Сніжана БОЖОК, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)