|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:33 | 06.12.2024

Водії без роботи не залишаться

Водій автотранспортних засобів — це фахівець, який професійно управляє легковими або вантажними автомобілями всіх типів і марок, а також машинами спеціального призначення.

1vodii5Професія ця чи не найпоширеніша. Адже людина, яка вміє справно тримати кермо й без аварій долати і короткі, й довгі відстані, потрібна як для перевезення людей, так і доставки вантажів. Здебільшого водіями працюють чоловіки, та інколи буває, що з кермом управляється й жінка.

Досвідчені водії стверджують, що навчитися кермувати машиною не дуже складно, а ось стати висококласним водієм до снаги не кожному. Адже слід бути дуже уважним, витривалим, вміти швидко оцінити ситуацію, а ще - розумітися на техніці.

Водій повинен уміти керувати автомобільними транспортними засобами, дотримуватися правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу; забезпечувати належний технічний стан автотранспортного засобу; контролювати правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів у кузові; усувати технічні несправності, які виникають під час роботи; заправляти авто паливом та іншими експлуатаційними матеріалами; оформлювати дорожню документацію.

За направленням служби зайнятості безробітні можуть безкоштовно здобути професією «водій автотранспортних засобів» у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. За 2-3,5 місяці навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка про присвоєння робітничої кваліфікації «водій автотранспортних засобів» однієї з категорій: В, ВE, С, С1, СЕ, С1Е, D.

Всі витрати, пов'язані з організацією професійного навчання безробітних, здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Крім того, у період професійного навчання служба зайнятості продовжує виплачувати безробітним допомогу по безробіттю, що була їм попередньо призначена, при потребі компенсує витрати на проїзд, забезпечує проживання в гуртожитку.

Протягом січня-травня 2020 року в базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалося 605 вакансій водія автотранспортних засобів із заробітною платою від 5 до 20 тис. грн. За цей час службою зайнятості укомплектовано 583 таких вакансій.

Схожі матеріали (за тегом)