|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:39 | 03.01.2024

ЗНО переноситься, а ДПА – скасовується

Цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться наприкінці червня, а вступна компанія, скоріш за все, розпочнеться в серпні. Навчання у школах триватиме до 1 липня.

1azno2020Так,за найоптимістичнішими прогнозами, цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться в 20-х числах червня. Відповідно, до вищих та професійно-технічних навчальних закладів документи будуть прийматися не раніше серпня.

«Якщо в травні учні зможуть повернутися за парти, то пробне ЗНО пройде в травні, а основна сесія розпочнеться орієнтовно в 20-х числах червня, – повідомила під час брифінгу тимчасово виконуюча обов’язки Міністра освіти України Любомира Мандзій. – Та навіть якщо до навчання діти зможуть повернутися лише в червні, то пробне ЗНО все одно проведемо в тому ж червні. До того ж Український центр оцінювання якості освіти зараз готує для випускників матеріали для ознайомлення їх з основними процесами проведення ЗНО».

Також цього року скасували іспити в четвертих та дев’ятих класах. Сама ж шкільна програма з наступного року залежатиме тільки від того, чи зможуть діти опанувати цьогорічний матеріал.

«Для учнів 4 та 9 класів в цьому році буде скасовано ДПА, – повідомила т. в. о. міністра. – Відповідний наказ вже готується. Якщо ж ситуація з карантином складеться так, що діти не повернуться до навчання у червні, то на початку осені вони матимуть час опанувати цьогорічний матеріал, якщо з цим виникнуть проблеми».

А ще освітянка наголосила, що всі педагоги на період карантину мають отримувати гарантовану середньомісячну заробітну плату.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)