|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:51 | 10.25.2021

Скляні зупинки в Чернігові періодично трощать вандали Скляні зупинки в Чернігові періодично трощать вандали

«Золоте будівництво»: дорога за 116 мільйонів і зупинки за ціною квартири

Чернігів розбудовується! На 2020 рік в обласному центрі запланували низку вартісних проектів з неймовірними, і навіть захмарними кошторисами. Найвартісніший проект на суму близько 116 мільйонів гривень – будівництво 1,8 кілометра дороги, з якої тільки 600 метрів – нової. Проект реалізуватиме фірма, тісно пов’язана з партнерами міського голови Владислава Атрошенка. У планах міської ради – будівництво автобусних зупинок за ціною однокімнатної квартири.

 
Тендер виграли «свої» люди

 

Майбутню дорогу на мікрорайон Шерстянка його мешканці вже встигли охрестити «золотою», а сам проект – будівництвом століття. Те, що віддалений мікрорайон потребує прямого з’єднання з містом, – незаперечний факт, про який говорять ще з 2011-го року. І ось – нарешті збулося! Тендер виграло ТОВ «ШБУ-14», яке пов'язане з бізнес-партнером міського голови Чернігова Костянтином Будьонним. А перемогти «ШБУ-14» допомогло комунальне підприємство міськради «АТП-2528».

Обидва учасники навіть не знижували ціну на аукціоні. Відтак можна припустити, що переможець достеменно знав, хто з ним «конкурує». Міському бюджету зекономили аж цілих 30 тисяч гривень, при тому що сама вартість проекту склала 115 мільйонів 823 тисячі гривень. З цієї суми 60 мільйонів гривень має надійти з державного бюджету, решту – кошти міста.

Згідно з проектною документацією, роботи з будівництва дороги розтягнуться на два роки. За цей час підрядна організація повинна облаштувати проїзд довжиною 1,8 кілометра, 600 метрів з них – будівництво абсолютно нової дороги. Пройде вона від вулиці Мазепи уздовж території промислової зони і завершиться парковою алеєю, яка з'єднує вулиці Текстильників і Самоквасова. Дорога матиме дві смуги руху шириною 3,5 метра кожна. Уздовж неї побудують тротуари та зупинки громадського транспорту. Передбачено проектом і ремонт ділянок інших доріг, які будуть стикуватися з новою: 586 метрів дороги, яка проходить по вулиці Івана Мазепи, 336 метрів – по парку «Казка» на Шерстянці і 317 метрів – по вулиці Ушинського.

 

sxema

Спрощена схема дороги на Шерстянку

 

Незважаючи на вартість робіт, ціна на них – не остаточна. У договорі, зокрема, сказано, що вона може бути уточнена сторонами по закінченню виконання робіт генпідрядником, для відображення фактичної вартості робіт на підставі підписаних Сторонами акту приймання виконаних будівельних робіт.

Цікавий факт: у 2017-му році поліція підозрювала посадовців ТОВ «ШБУ-14» у привласненні бюджетних коштів шляхом фальсифікації актів виконаних робіт з капітального ремонту дороги в Чернігові вартістю 1,71 мільйона гривень. Справу тоді так і не отримала судової перспективи. Тепер суми – захмарніші!

 

 
Скляна будка за ціною квартири

 

Ще одна фінансова історія, яку планує реалізувати місто в цьому році – будівництво зупинкових комплексів, найдешевший із яких коштуватиме 222 тисячі гривень. Так, нещодавно було ухвалено рішення виконкому Чернігівської міської ради, згідно з яким зупинки внесли до переліку об’єктів житлово-комунального господарства та інших об’єктів інфраструктури та природоохоронних заходів на 2020 рік. На скляні зупинки міська влада Чернігова в 2020 році планує витратити понад 5 мільйонів гривень. Причому вартість зупинок вражає: найдешевша з них – 222 тисячі гривень, найдорожча – 312 тисяч гривень.

Загалом на об’єкти житлово-комунального господарства та інші об’єкти інфраструктури 2020 році Чернігів витратить 651 мільйон 347 тисяч гривень.

Як і у випадку з дорогою, будівництвом зупинкових комплексів займаються партнери міського голови – чернігівське підприємство ТОВ «Селвис», співзасновником якого є дружина генерального директора НВО «Група компаній «МАГР» Сергія Масленнікова Людмила Глібівна. У минулому році зв’язок Масленнікова і ТОВ «Селвис» опосередковано підтвердив градоначальник Чернігова Владислав Атрошенко, назвавши його виробником скляних зупинок.

Ми порівняли вартість подібних зупинок в інших містах. Так, у Кропивницькому подібна зупинка минулого року коштувала 120 тисяч гривень. Вона обладнана безкоштовним Wi-Fi, зарядкою для мобільних пристроїв та камерою відеоспостереження. Замовляли ж її в житомирського підприємства ТОВ «Дозор Україна».

Чернігівці вже встигли відреагувати на подібні ініціативи міської ради, порівнявши зупинки із ціною нерухомості. Так, середня вартість квадратного метра жила у новобудові складає 10 тисяч гривень. Відтак замість зупинки, вартістю 312 тисяч гривень можна було купити однокімнатну квартиру.

zupikom

Не надто задоволені мешканці обласного центру і будівництвом дороги.

«За такі гроші можна не один кілометр дороги зробити»,– коментує Надія Мовчан.

«900 метрів дороги вартістю в понад сотню (до півтори сотні) приватних будинків у тому ж Чернігові. Можна скупити мікрорайон приватного сектору»,– обурюється Сергій Стук.

«Жадібність Атрошенка не має меж»,– констатує Олександр Антипець.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)