|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:24 | 12.07.2022

Середньовіччя повертається: Ніжинська міська рада оголосила полювання на відьом

Складається враження, що в Ніжині немає інших проблем, окрім як воювати з незалежною пресою. 68-ма сесія Ніжинської міської ради, котра відбулася минулої середи, 26 лютого, фактично дала старт полюванню на відьом.

За публікацію резонансної статті, в якій розкриті підводні камені децентралізації, Ніжинська міська рада погрожує виданню «Чернігівщина: новини і оголошення» судовим позовом. Показовим є той факт, що міський голова Анатолій Лінник та його оточення побоялися взяти на себе особисту відповідальність за війну з незалежною пресою і втягнули в це депутатський корпус.

 

Проблемні дороги, діряві маршрутки, одні з найвищих цін на тепло в області та сміття на вулицях другого за величною міста Чернігівщини – ніщо у порівнянні з війною з неугодними журналістами. Очевидно, «совок» у головах сучасних керманичів засів настільки глибоко, що будь-яка гірка правда в їх бік сприймається як особиста образа. Чого вартує остання сесія Ніжинської міської ради? На ній щодо незалежного видання «Чернігівщина: новини і оголошення» ухвалили окреме рішення на семи сторінках, лейтмотивом якого послугувала стаття «Селу з містом не по дорозі» (№ 7 від 13 лютого 2020 р.). У матеріалі розкриті всі підводні камені децентралізації та справжні наміри ніжинської влади щодо приєднання села Переяслівка. Земля та інтереси землекористувачів – ось, що потрібно місту, і ми це доведемо!

У чорновому варіанті Рішення були такі слова: «…у випадку відмови від добровільного розміщення цього звернення в якості спростування інформації, у двотижневий термін Ніжинська міська рада залишає за собою право звертатися до суду щодо спростування неправдивої інформації та відшкодування Ніжинській міській об’єднаній територіальній громаді коштів, у сумі, не меншій надходжень податків до міського бюджету від мешканців цього села у плановому 2020 році». Щоправда, в кінцевому варіанті «Звернення» слова про відшкодування в розмірі бюджету викинули.

Нагадаємо, бюджет села Переяслівка у 2019 році складав приблизно 420 тисяч гривень. Важко уявити, яка хвора уява додумалась закинути друкованому виданню причетність до бюджетних надходжень, тим паче до їх зриву. Утім, факт того, що Ніжину це село вкрай потрібне, вже є незаперечним. Як і висловлювання на зборах у Переяслівці заступника Ніжинського міського голови Григорія Олійника щодо того, що Ніжину, начебто, села не надто й потрібні, але раз просяться люди – то як їм відмовити?

Дивний прояв демократії – друга особа в місті їде у невелике село, щоб розповісти селянам про перспективи об’єднання, але не зважає на численні петиції містян з вимогами навести порядок в Ніжині.

Приміром, за два дні до скандальної сесії, 24-го лютого, ніжинець Руслан Кочерга зареєстрував петицію з проханням «ліквідувати стихійне звалище сміття, яке створюють працівники комунальних служб, прибираючи дворову території за адресою м. Ніжин вул. Об’їжджа 116/1».

 

smittya1o

Комунальне сміття на Обїжджій

 

Адміністратори популярної групи «Ніжин SOS» виклали в мережу фото однієї з вулиць Ніжина – Молодогвардійської. Виглядає вона, м’яко кажучи, по-середньовічному. Та хіба є діло міській владі й депутатам до того, що їх виборці щодня місять ногами багно? І це в двадцять першому сторіччі в другому за величиною місті області!

 

molodogva

Вулиця Молодогвардійців у Ніжині

 

«Подяка Ліннику і Кодолі за октаедр, а Шалаю за круги», – іронізують ніжинці.

Як тут не згадати сумнозвісний проект «Октаедр», який «прославив» Ніжин на всю Україну. Це ж треба було залучити 780 тисяч гривень з державного бюджету, щоб побудувати в центрі Ніжина двометрового восьмигранника та ще й з, вибачте, жлобською позолотою? У Ніжина немає інших проблем, як розваги і сумнівної якості та кошторису арт-об’єкти? Чому міський голова та його заступник не прислухалися до вимог ніжинців відмовитись від «Октаедра» і попросити Кабмін спрямувати кошти на більш нагальні потреби?

 

octaedr1

 

Дивно, але в міської ради не вистачило сил на звернення щодо «Октаедра», однак вистачило клепки звернутися до Кабміну щодо необхідності приєднання до Ніжина Переяслівки. І це при тому, що формування перспективного плану та консультації з Чернігівською ОДА закінчилися ще на початку лютого. Хто винен в тому, що ніжинські чиновники банально проспали всі терміни? Звісно, газета «Чернігівщина», яка просто намагалася пояснити селянам, які «райдужні» перспективи їх чекають в Ніжині. До речі, про них.

У зверненні, ухваленому Ніжинською міською радою, наголошується: «Жодна земельна ділянка з території Кунашівської сільської ради не роздана Ніжинською міською радою жителям міста. Немає таких намірів і на майбутнє».

Того ж таки дня, на тій таки ж сесії депутати ухвалюють проект рішення № 583 «Про перспективне використання земельних ділянок Кунашівського старостинського округу Ніжинської міської об’єднаної територіальної громади».

І справді, до цього часу землю в Кунашівці не чіпали, але не через «гарантії» влади, а, скоріше через принципову позицію голови земельної комісії Андрія Деркача. На тій самій сумнозвісній сесії його звільнили. Приводом для звільнення стали висловлювання щодо війни на Сході, за які він потім, до речі, вибачився. Деркач як політик, звісно, може не влаштовувати багатьох проукраїнських активістів, однак як голова земельної комісії – він був противагою для діючої влади.

Натомість Кунашівка отримала реальну перспективу відходу земель запасу під особисті селянські господарства, фермерство, городництво, житлову забудову тощо. Неважко здогадатися, ким будуть ті фермери. Рішення вже прийнято. І першим етапом стане виконання доручення управлінню комунального майна та земельних відносин Ніжинської міської ради здійснити поділ земельних ділянок загальною площею 283 гектари. Це колишні землі запасу, на розподіл яких Кунашівка вже ніяк не може вплинути. Те ж саме, скоріше за все, чекатиме і Переяслівку. Звісно, за умови, що лобісти зможуть «продавити» в Камбіні інтерес Ніжина.

Щодо судових перспектив, то «Чернігівщина» не збирається писати спростування правдивої інформації та готова відповісти на виклик. Та чи готові платники податків оплачувати судові витрати на війну з незалежною пресою? Подібні ж закиди спонукають нас до глибокого аналізу діяльності міської влади. Гадаємо, виборцям Анатолія Лінника наші розслідування будуть особливо цікавими. Ми ж сподіваємося від ніжинців на взаємність і передплату газети, яка не боїться писати правди та захищає інтереси простих людей.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото з мережі

газета «Чернігівщина: новини і оголошення»

Схожі матеріали (за тегом)