|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 11:33 | 08.12.2022

Житло для птахів від майбутніх лісівників

Цьогорічна тепла зима вносить свої корективи в природу. На старті - весняна лісокультурна кампанія. І лісівники завершують підготовку до садіння лісу.

Змінюються покоління, та добрі традиції продовжують жити. У лісовому господарстві завжди готуються до прильоту весняних птахів – цих старанних захисників дерев від шкідників.
Шпаки одними з перших перелітних птахів повертаються до нас. Тож не випадково їхній приліт у багатьох асоціюється з настанням справжньої весни. Спочатку вони тримаються зграями, але не забувають і про пошук місця для вирощування потомства.
У виготовленні домівок для птахів чернігівським лісівникам допомагають вихованці учнівського лісництва. Створене багато років тому  Пакульське учнівське лісництво і сьогодні активно діє в державному підприємстві «Чернігівське лісове господарство». Наполегливі та працьовиті юні вихованці - справжні і надійні помічники лісівників. Місцеві школярі люблять ліс, тому з цікавістю  здобувають знання та практичні вміння, мріючи опанувати нелегку професію  лісівника.

 

1abshpaki2

Перші 120 будиночків для пернатих уже змайстровано. Попереду виконання плану – 300 шпаківень. 

Лісничий Пакульського лісництва Анатолій Шульга задоволений робою учнів шкільного лісництва: «Майструють шпаківні і дівчата, і хлопці. Дітям така робота подобається, - вони спілкуються, посміхаються і вдосконалюють свої навички. Змагаючись за першість – не забувають і про якість. Приємно спостерігати за підростаючим поколінням, які вже сьогодні дбають про частину природи».

1abshpaki1


Отож ще до початку гніздування птахи отримають новеньке житло і лісівники разом зі школярами учнівського лісництва розвісять власноручно змайстровані шпаківні в навколишніх лісах.

 

За інформацією ДП «Чернігівське лісове господарство»

Схожі матеріали (за тегом)