|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:08 | 06.20.2024

Дайджест новин з життя ОТГ

Що нового у Кіптівській, Іванівській, Ніжинській, Михайло-Коцюбинській громадах
Screenshot 14У Кіптівській громаді серйозно задумалися про наслідки забруднення навколишнього середовища. Ще в грудні минулого року тут прийняли Програму поводження з твердими побутовими відходами на 2019-2020 роки. Відтак, сільська рада спільно з Проектом USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток») облаштує 6 майданчиків для сортування сміття в селах Кіпті, Новий Шлях, Прогрес, Підлісне, Вовчок, Олбин. Також планують придбати подрібнювач деревини, гідравлічний прес для пресування відходів пластику та паперу, навісний фронтальний навантажувач. Це дасть змогу не просто викидати сміття, попередньо посортувавши його, а й отримувати прибуток від переробки.
Робота вже розпочалася. Так, цього тижня в населених пунктах громади триває підготовка відповідних майданчиків, до кінця місяця закуплять необхідну техніку.
До речі, наприкінці березня в Кіптівській ОТГ з’явився сімейний лікар, який обслуговуватиме села Кіпті, Гайове, Олбин, Димерка, Савинка, Борсуків, Самійлівка та Вовчок. Костянтин Коломієць працює в сучасній лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини, що відкрили в Кіптях у серпні 2018 року.
 
В Іванівській об’єднаній громаді розпочато будівництво сучасного центру надання адміністративних послуг.
Screenshot 15
Як повідомив голова ОТГ Сергій Гарус, підготовлений будівельний майданчик, тривають земляні роботи з облаштування фундаменту. Проект планується реалізувати протягом 2019 року. Його загальна вартість — 11,6 мільйона гривень. Зокрема, за рахунок Державного фонду регіонального розвитку — 8,5 мільйона гривень. Ще 1,1 мільйона виділить місцевий бюджет, 1,9 мільйона — це кошти субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Для реалізації проекту в центрі громади була відведена земельна ділянка (0,3 гектара). Вона розташована на державній трасі М01, що спрощує доступ до послуг.
Screenshot 16А у Ніжині мобілізують співвласників житла в багатоквартирних будинках, аби підтримати їхні мотивації до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. З цією метою сьогодні там презентовано проект ЄС/ПРООН «HOUSES». 
Михайло-Коцюбинська селищна рада, яка є центром об'єднаної територіальної громади, виграла грант Уряду Японії на повну заміну каналізаційної системи опорної школи-гімназії (Програма безпеки людини КУСАНОНЕ). Проект реалізовуватиме Дитячий фонд Чернігівщини. Сума гранту — понад 46 тисяч доларів США. За ці кошти буде повністю замінена каналізація в школі, будуватимуться теплі туалети в усіх корпусах і на всіх поверхах, а також душові кабінки у роздягальнях спортзалів. Угода передбачає співфінансування з ОТГ.
 
За матеріалами сайтів ОТГ
 
 

Схожі матеріали (за тегом)