|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:24 | 07.23.2024

"Цикля": що створили депутати на сесії облради?

Під такою назвою - "Цикля" створено ботанічний заказник місцевого значення  площею майже 50 га під селом Озеряни Варвинського району.
Відповідне рішення ухвалила сесія Чернігівської обласної ради. Йдеться у повідомленні Укрінформу. "Оголосити на території Озерянської сільської ради Варвинського району Чернігівської області об’єкт природно-заповідного фонду - ботанічний заказник місцевого значення "Цикля" площею 49,6 га без вилучення земельних ділянок у власників та користувачів за рахунок земель запасу", - йдеться в рішенні сесії обласної ради.

У пояснювальній записці зазначається, що на території заказника розташовано глибокий та розлогий яр, на схилах якого збереглася майже неторкана людським втручанням лісова та лучна рослинність рідкісних та малопоширених видів. До них, зокрема, відноситься лілія лісова, первоцвіт весняний та конвалія звичайна. Найбільший науковий інтерес представляють популяції рідкісного, занесеного до Червоної книги України центральноєвропейского виду сону чорніючого.

Майже 34 га площі заказника займають ліси, водойми та болота.

Screenshot 63

Схожі матеріали (за тегом)