|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:12 | 05.27.2024

Ніжин «пролетів» з участю у Всеукраїнському конкурсі по будівництву басейнів?

І знову Ніжин не встигає… Місто «пролетіло» повз чергову можливість отримати фінансування соціально-важливого проекту за державний кошт.

Це при тому, що неодноразово наголошувалось на прискоренні процесу проектування басейну. Про це повідомляє nezhatin.com.ua.

Міська влада не дослухалась, проект не готовий, а отже Ніжин не встигне подати його на Всеукраїнський конкурс по будівництву басейнів. Як же так сталось?

27 березня Кабінет Міністрів України затвердив дві постанови, розроблені Міністерством молоді та спорту, які спрямовані на подальший розвиток спортивної інфраструктури, а саме – про затвердження Порядку та умов надання 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення нових, будівельно-ремонтні роботи існуючих палаців спорту та завершення розпочатих у попередньому періоді робіт з будівництва/реконструкції палаців спорту та про затвердження Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних 50-метрових і 25-метрових басейнів. Останнє з перерахованого стосується конкретно міста Ніжин, адже, як нашим виданням висвітлювалось раніше, місто планує взяти участь у Всеукраїнському конкурсі по будівництву басейнів. Адже у 2018 році вперше при затвердженні державного бюджету Верховною Радою було прийнято рішення про виділення більш ніж 300 млн. грн. на будівництво малих та середніх басейнів в Україні. Також в минулому році в бюджеті Мінмолодьспорту було передбачили 150 млн. грн. субвенції на будівництво Палаців спорту.

З поданих проектів було обрано шість об’єктів, що відповідали порядку та умовам надання субвенції: «Але, на жаль, не всі виявились готовими розпочати роботи по будівництву до кінця 2018 року, тому були позбавлені участі у програмі. Наразі кошти розподілені між трьома об’єктами. Будівництво вже розпочалося та вийшло зі стадії фундаменту в Рівному (42 млн грн). Минулого тижня розпочалось будівництво Палацу спорту в Хмельницькому (54 млн грн). Ми вважаємо за потрібне продовжити програму субвенцій у 2019 році як на будівництво палаців спорту, так і будівництво і реконструкцію басейнів 25 та 50 м», – зазначив міністр.

Такий результат говорить про те, що міста, які бажають залучати кошти з держбюджету на будівництво важливих соціальних об’єктів повинні більш чітко виконувати умови субвенцій. Владі Ніжина в цьому плані потрібно стати більш відповідальними і зосередитись на таких важливих можливостях для громади. Про це неодноразово наголошував депутат обласної ради Сергій Охонько. Моніторивши, він першим сповістив ніжинським депутатам у 2018 році про необхідність взяти участь у конкурсі організаторами якого є Міністерство молоді та спорту України. Для цього потрібно було завершити фінансування проектної документації по будівництву басейну. Наразі це питання владновано. Міською радою було виділено 500 000 грн. і наразі справа вже за проектантами. Проте цей процес місто має тримати на контролі, не зволікаючи з часом на подання проекту на участь у конкурсі.

«Місто Ніжин повинно показувати динаміку прийняття правильних рішень, адже завдяки такій динаміці і Кабмін також рухається на зустріч містам, даючи їм такі можливості. Депутати і влада мають об’єднатись у цьому питанні, відкинувши політичні дискусії і довести до завершення цей спортивний проект, що важливий для ніжинців і жителів в області в цілому», – прокоментував Сергій Охонько.

На якому ж етапі розробка проекту і чи є шанс у Ніжина взяти участь у конкурсі, запитали у Володимира Шуміліна – основного генерального підрядника.

«Я зі свого боку зробив все можливе, аби Ваш проект міг взяти участь організований Міністерством спорту. Але констатую, в цьому році у вас не буде цих коштів, адже проект не готовий, адже відсутня можливість участі в конкурсі».

Виконавці проекту в УЖКГ та Б зазначають, що розробка проекту має бути завершена до літа. Поки що є певні трудності, адже проект по басейну «тягне» за собою проект по мережам, який же в розробці.

Важливість цих проектів для міст підтверджує і Ігор Жданов: «Важливість обох постанов та проектів, які я представляю, неможливо переоцінити. Ми маємо співпрацювати із місцевою владою і заохочувати її вкладати кошти в суспільно значимі проекти, якими є сучасна функціональна спортивна інфраструктура в усіх регіонах України. Це запорука здорового способу життя нації та її всебічного розвитку, більшої кількості людей різного віку, що займаються спортом, появи нових спортивних зірок».

Умови субвенції пропонуються наступні:

довжина ванни/ванн спортивного басейну повинна складати 25 або 50 метрів;
співфінансування у 2019 році з місцевих бюджетів та залучених на ці цілі інших джерел, не заборонених законодавством, в обсязі не менш ніж: 10% від загальної вартості проекту будівництва нових та реконструкції існуючих спортивних басейнів; 50% від загальної вартості проекту капітального ремонту існуючих спортивних басейнів;
наявність необхідних документів для здійснення будівництва/реконструкції та капітального ремонту спортивних басейнів (далі – роботи), у тому числі проектно-кошторисної документації, затверджених у встановленому порядку;
надання гарантійного листа щодо своєчасного використання субвенції у повному обсязі, завершення у наступних бюджетних періодах робіт та облаштування, належного забезпечення подальшої експлуатації та функціонування спортивних басейнів за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством;
для басейнів – першочергове використання для розвитку дитячого, дитячо-юнацького, резервного спорту та спорту вищих досягнень, проведення спортивних заходів різного рівня з водних видів спорту відповідно до правил і стандартів Міжнародної федерації плавання (FINA).

Схожі матеріали (за тегом)