|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:43 | 06.20.2024

«Доступні ліки» – тільки за електронним рецептом

З квітня ліки за програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна буде отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я.

27 лютого 2019 року Уряд прийняв постанову, яка з 1 квітня 2019 року запроваджує новий порядок відшкодування коштів за виписані Національною службою здоров’я України аптекам в закладах охорони здоров’я лікарські засоби. Уже у березні НСЗУ розпочала підписувати договори з аптеками по всій країні, а з квітня адмініструватиме програму «Доступні ліки».

«З 1 квітня відпускати ліки ми зможемо тільки за електронним рецептом, а паперові рецепти будуть скасовані, – наголошує начальницею організаційно-фармацевтичного відділу ТОВ «Ліки України» Вероніка Кірчата. – Це стосується лише тих препаратів, які відносяться до програми «Доступні ліки». Всі інші відпускатимуть і за паперовим рецептом».

До цього часу програма «Доступні ліки» фінансувалася за рахунок субвенції, яка надавалася з державного бюджету місцевим бюджетам, а далі – розподілялася між розпорядниками коштів, які укладали договори з аптечними закладами. Тепер замість субвенції буде договір аптек з Національною службою здоров’я. І найцікавіша зміна в цьому ноу-хау – саме рецепт. Адже відтепер лікарські засоби за програмою «Доступні ліки» будуть відпускатися виключно за електронними рецептами, і отримати препарат можна буде у будь-якій аптеці, яка братиме участь у програмі, незалежно від регіону її розташування і місця, де був виписаний рецепт.

Та пацієнтам потрібно розуміти: щоб отримати рецепти на ліки, які підлягають відшкодуванню, необхідно укласти декларацію з лікарем.

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)