|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:50 | 11.27.2022

У Чернігові закриють дитсадок?

Допоки жителі мікрорайону Масани з нетерпінням чекають відкриття нового садочка, батьки дошкільнят у мікрорайоні Музикалка шукають, в який садок віддати дитину. Адже тамтешній дошкільний навчальний заклад №5 хочуть закрити через аварійність. І вже з першого вересня всі його 97 вихованців підуть до інших садочків Чернігова.

Screenshot 11

Дитячий садок №5, який розміщений на Шерстянці, був побудований і введений в експлуатацію ще у 1936 році. За архівними даними було встановлено, що після Другої світової війни у 1946 році він був реконструйований. Зараз на фасаді будівлі почали з’являтися тріщини, підлога провалюється, а стіни промокають. У травні цього року тут провели експертизу технічного стану будівлі. Висновок невтішний: ця стара будівля знаходиться в жахливому стані і зовсім не придатна для експлуатації. Міський голова Владислав Атрошенко вважає, що ремонтувати його просто немає сенсу. Переживає за своїх вихованців і завідувачка дитячого дошкільного навчального закладу №5 Олена Тишкевич. Жінка переконана, що дітям тут знаходитися небезпечно.

Screenshot 9«Я думаю, наш садок своє віджив, – коментує ситуацію Олена Тишкевич. – І я відповідаю за дітей, тому якщо щось станеться і чиїсь діти постраждають, то як я буду далі жити? Навесні, наприклад, у нас упав димохід, частина його й досі на подвір’ї. Він дуже великий й важкий, і добре, що то був вихідний, бо страшно навіть уявити, якщо б діти в той час були в садочку. Велика біда в тому, що дитячий садок збудований без фундаменту. У музичній залі є місця, де підлога повністю провалюється. Ми її ремонтуємо кожні три місяці. Піднімаємо лінолеум, кладемо туди якісь дошки, вони просто осідають і осідають. Садок потихеньку в центрі «складається», осідає. Мені особисто дуже боляче розлучатися з садочком. Я пропрацювала тут 16,5 років, мені боляче розлучатися з будівлею, зі стінами, з дітьми, але безпека дітей – найголовніше».

Чиновники запевняють, що із влаштуванням дітей в інші садочки проблем не буде. Більше того, майже всі діти вже переведені в найближчі дошкільні заклади. Дві групи – старша та молодша – взагалі переходять до 10 садочка в повному складі, разом з вихователем.

«З завідувачами садочків все узгоджено, розписані діти на папері: скільки дітей іде у 2 садок, скільки дітей іде у 10 садок, у 14 садок – це теж недалеко, через вулицю Мазепи, діти йдуть у 51 садок біля басейна, по 2 чоловіки йдуть в центрі міста, одна дитина йде на Пухова – так захотіли батьки, – говорить Олена Ташкевич. – Тим, хто хоче піти в інший садок, допоможуть з улаштуванням».

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)