|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:13 | 05.21.2024

Валентина Мастєрова претендує на Шевченківську премію

Чернігівська міська Централізована бібліотечна система висунула на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у 2021 році письменницю Валентину Мастєрову з її новим історичним романом «Тобі скажу» про чернігівського князя Олега Святославича.

1amastРоман вийшов у «Парламентському видавництві», презентація книги пройшла в бібліотеці ім. М. Коцюбинського й викликала значний резонанс в культурному житті Чернігова. Адже художні твори такого рівня з’являються не так часто.

Роман «Тобі скажу» переносить читача в далеке XI століття, коли рідну землю та честь боронили мечем, і не лише від ворогів, а часто й від підступних родичів. Головний герой роману – чернігівський князь Олег Святославич, названий у давньоруських джерелах Гориславичем за те, що він нібито сіяв розбрат на руській землі. Але насправді все було зовсім не так. Зі сторінок роману перед нами постає справжній лицар без страху й докору. А от деякі «герої», як-от князь Володимир Мономах, насправді виявляються не такими вже й героїчними. Розповісти історичну правду – саме таку мету ставила собі Валентина Мастєрова, працюючи на романом.

Письменниця опрацювала величезну кількість історичних джерел та наукових праць, що дало змогу повною мірою передати колорит тієї далекої епохи.

На Шевченківську премію-2021 у номінації «Література» представлено 22 книги. Ми щиро бажаємо Валентині Мастєровій отримати заслужену престижну відзнаку!

 

Довідка

Валентина Мастєрова народилася в селі Сивки Чернігівського району, закінчила з відзнакою факультет журналістики Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, тривалий час працювала в редакціях обласних та районних газет Чернігівщини, член Національної спілки письменників України.

«Книги Валентини Мастєрової «Суча дочка», «Смарагд», «Тобі скажу», збірка оповідань «На тому боці» мають незмінний попит у читачів, ті примірники, що є в бібліотеках Чернігівської міської ЦБС практично завжди на руках», – зазначають бібліотекарі.