|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:08 | 02.24.2024

Огляд свіжого номера журналу "Літературний Чернігів"

Нещодавно вийшов другий цьогорічний номер популярного журналу-щоквартальника «Літературний Чернігів». І, як завжди, тут – багато цікавого!

1litcer2Публікуються вірші Станіслава Шевченка, Олексія Крачила, Анатолія Шевельова, Лариси Ткач та Надії Седень; проза Михася Ткача, Олександра Забарного, Ніни Кочубей і Миколи Тютюнника; драма Юрія Васюка.

Представлено також «Клуб анонімних авторів», створений у Чернігові нещодавно для популяризації творчості молодих літераторів. Його засновник – поетеса Ірина Морська. Автори збираються щотижня в КМЦ «Інтермеццо». Часопис друкує твори Ірини Морської, Віктора Татарина, Ярини Скорик, Марини Лапай, Валерії Іценко та Вікторії Дудко. 

Значний резонанс викликало оповідання «Есташ» Мілени Фуціманової, режисера і драматурга Театру музики та поезії «Агадір» (м. Брно, Чехія) у чудовому перекладі Тетяни Дзюби. Про перекладацьку майстерність міркує  у своїй статті Сергій Ткаченко, вміщено і його переклади віршів Альфреда Теннісона, видатного англійського поета XIX ст. 

У рубриці «Літературні студії» представлено матеріал Сергія Ткаченка «Від Джона Стейнбека до Валентини Мастєрової». Публікується наукова стаття незабутнього Миколи Ткача на народознавчу тематику. Зацікавлення широкого загалу читачів викличе й матеріал Михася Ткача «Грані таланту Миколи Ткача». Надруковано гарні статті Олександра Олійника до ювілеїв відомої української письменниці Любові Пономаренко та художника Миколи Небилиці, якому нині виповнилося б 75 років.

Про лікаря від Бога Олександра Карету розповідає Михайло Сушко. А Олександр Молибога пише про трагічну долю земляка – Івана Степановича Бондаренка, який потрапив під жорна сталінського режиму.

Публікуються відгуки: Володимира Кузьменка – про автобіографічну повість І. П. Дудка «Троянди і терни районного журналіста»; Світлани Іваницької – про перший том «Листів Ганни Барвінок до Іллі Шрага» (упорядник Г. Степанець); Ігоря Татарина – про гостросюжетний роман «Жара» Віктора Божка; Тетяни Чумак – про дивовижний світ Миколи Гоголя в українському перекладі Анатолія Роліка. 

На першій сторінці обкладинки – Успенська церква в селі Вишеньки, на Чернігівщині. 

Читайте кращі та найновіші твори українських письменників у журналі «Літературний Чернігів»! Посилання на журнал.

 

Сергій Дзюба