|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:38 | 02.25.2024

Менщина лишилась без пологового

Пологове відділення в Менській міській лікарні закривають через низьку народжуваність. Саме через недостатню кількість пологів лікарня не уклала договір з НСЗУ та не отримала фінансування пакету послуг на пологи.

011223Для того, аби укласти договір з НСЗУ саме на «пологовий пакет» та отримати відповідне фінансування, потрібно приймати від 150 пологів на рік. Та в Мені ця цифра значно менша – за 10 місяців 2023 року в лікарні прийняли лише 45 пологів.

Наразі фінансування відбувається за терапевтичним пакетом послуг. Тобто за кожні пологи лікарня отримувала не 15137 гривень, як потрібно за пологи, а 8635 гривень, як за терапевтичний випадок.

Загалом від держави заклад одержав всього 400 тисяч гривень, а тільки на зарплату акушерсько-гінекологічного відділення пішло майже півтора мільйона гривень.

За вісім місяців цього року в Мені з’явилося всього 44 дитини, а на обліку в жіночій консультації перебуває ще 46 вагітних жінок.

Тому на сесії Менської міської ради 22 листопада ухвалили рішення закрити пологове відділення у міській лікарні. Офіційно пологове відділення перестане працювати з 1 лютого. Лікарів, акушерок чи медичних сестер не звільнятимуть, їх працевлаштують на наявні вакансії.

Також у лікарні продовжуватимуть надавати гінекологічні послуги – функціонуватиме жіноча консультація.

«У нас є такий пакет, як ведення вагітності в амбулаторних умовах. Тобто, можуть спостерігатися вагітні жінки нашої громади, інших громад. Стати на облік саме у нас – проблем немає. І надаватиметься стаціонарна допомога з гінекологічними захворюваннями жінкам також в нашій лікарні. Ми залишаємо 10 гінекологічних ліжок. Жінки нашої громади, якщо викликають «швидку» на пологи, їх доставляють в Корюківку», – сказав генеральний директор Менської міської лікарні Григорій Разнован.

За бажанням породіллі Менської громади можуть їхати в інші міста. Наразі пологові відділення є у Чернігові, Корюківці, Прилуках та Ніжині.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)