|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:30 | 12.03.2023

Другий місяць без сімейного лікаря

Понад дві тисячі жителів сіл Нехаївки та Шабалинів Коропського району вже понад місяць живуть без сімейного лікаря. Віктор Толочко, який обслуговував ці села понад тридцять років, помер від коронавірусу ще в середині жовтня.

На його місце нового не знайшли, а весь цей час функцію сімейного лікаря виконують фельдшерка та місцеві медсестри. Поки що селянам пропонують укладати договір з медиками з Понорниці, яка за 45 кілометрів, або ж лікарями Коропської райлікарні, проте в останній вже давно набрали пацієнтів.

 

likari6Головний лікар Коропської районної лікарні говорить, що наразі в них не вистачає восьми сімейних лікарів, а ті, що є, працюють понаднормово. А ще додає, що навряд чи питання з лікарем вирішиться надто швидко.

Молоді спеціалісти їхати в село не хочуть, і нині чимало сіл по всій Чернігівщині роками чекають нового сімейного лікаря чи фельдшера. Проте тепер, в умовах пандемії, ситуація вкрай важка, бо ж, як кажуть самі мешканці Нехаївки і Шабалинова, люди через хату хворіють, а чим – не знають, мовляв, не тестують нікого. І добре, що до них додому на виклики приїжджають місцеві медсестри та фельдшер. А коли стає зовсім погано, люди платять водію амбулаторії за бензин, щоб той відвіз їх до районної лікарні.

«За два місяці питання з лікарем важко вирішити, адже сімейного лікаря в село дуже важко взагалі заманити, – говорить староста Нехаївки Сергій Саводченко. – Ми готові його прийняти хоч сьогодні, але ж немає кого. Я дзвонив на гарячу лінію по коронавірусу, вони відправили на гарячу лінію МОЗ, ті – на гарячу лінію управління охорони здоров’я області. І так по колу. Але ж лікаря немає».

До речі, фельдшер і медсестри у Нехаївці працюють зараз у старому приміщенні сільської амбулаторії, яка має незручне розташування – за селом на узліссі. У центрі ж села за гроші з державного бюджету побудували нову, але й досі не відкрили.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)