|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:11 | 12.03.2023

В онкоцентрі пройде «День відкритих дверей»

18 жовтня в рамках Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози в Чернігівському медичному центрі сучасної онкології вже традиційно пройде «День відкритих дверей». Усі жінки і навіть чоловіки Чернігівщини зможуть пройти безкоштовний медичний огляд у лікарів-мамологів.

З 2005 року 20 жовтня щорічно проводиться Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Його завдання – привернути увагу суспільства до проблем онкопатології грудей, сприяти ранньому виявленню злоякісних пухлин, підвищити доступ жінок до консультативної та лікувальної допомоги, а також навчати методам самообстеження. Саме з цією метою на Чернігівщині у обласному онкоцентрі щорічно проводиться «День відкритих дверей». Коли кожен житель області має змогу звернутися до поліклініки і без попереднього запису потрапити на прийом до лікаря-мамолога.

Цього року безкоштовний консультативний прийом громадян онкологами-мамологами проводитиметься в поліклінічному відділенні онкоцентру 18 жовтня. У цей день працюватимуть три кабінети, де пацієнти матимуть можливість пройти обстеження у лікарів-мамологів, які за необхідності направлятимуть їх на безкоштовну ультразвукову діагностику молочних залоз та мамографічне обстеження.

Як зазначив виконувач обов’язків генерального директора КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Юрій Шень, рак молочної залози – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок – як на Чернігівщині, так і в Україні загалом. І найгірше те, що з року в рік він лише молодшає. Тому у всьому прогресивному світі в останні десятиліття розгорнулася кампанія проти раку молочної залози.

«18 жовтня лікарі-мамологи онкоцентру впродовж дня будуть вести прийом в кількох кабінетах, де пацієнти зможуть пройти огляд і, за необхідності, обстеження – мамографію чи УЗД. Обстежитися можуть усі жителі Чернігівщини – як жінки, так і чоловіки. Адже варто пам’ятати, що й чоловіки хоч і рідко, але також хворіють на рак грудної залози, і в нас вже були такі випадки, – говорить Юрій Шень. – Сьогодні рак грудей – найбільш поширене захворювання серед жінок. І хворих на рак молочної залози в нашій області щороку стає більше. Це проблема, і про неї треба нагадувати, в тому числі і такими акціями, бо такі профогляди спонукають жінок дбати про своє здоров’я. Адже кожна жінка один раз на рік має проходити огляд молочних залоз у лікаря-мамолога, аби виявити хворобу на ранніх стадіях, що підвищує результативність лікування. Сьогодні є всі можливості для своєчасної діагностики і тим паче лікування цієї онкопатології. Тому в наш час не повинно бути занедбаних випадків раку молочної залози».

Частіше перевірятися у фахівців варто жінкам після 45-річного віку та тим, хто має родичів, що хворіли зокрема на рак молочної залози, яєчників, шлунку, підшлункової залози.

А ще медики закликають жінок не боятися обстежити молочні залози при найменших підозрах на пухлину. Адже не кожне ущільнення є власне раком, а раннє виявлення хвороби дає змогу зберегти і груди, і життя.

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)