|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:57 | 02.24.2024

Соціальні квартири та модульне містечко

На Чернігівщини продовжують розселяти людей, які втратили житло через війну

1akvartyryДержмолодьжитло у четвер передало багатодітним родинам, сім’ям вимушено переміщених осіб та родинам, оселі яких зруйновані внаслідок бойових дій, ключі від соціальних квартир для тимчасового проживання. У Чернігівській області такі помешкання отримала 21 родина.
Нині Держмолодьжитло вже придбало 60 квартир за цією програмою у Чернігові, Житомирській та Київській областях. Житло “під ключ” — із ремонтом, меблями та побутовою технікою. До слова, побутову техніку, спальне приладдя та посуд для сімей придбало й надало Товариство Червоного Хреста України.
Черговість надання тимчасового житла родинам Чернігівщини, які постраждали внаслідок збройної агресії рф, визначає профільна комісія утворена при Чернігівській ОВА.
1amodulsУже освоюються у тимчасовому житлі і мешканці модульного містечка Новоселівка-ІІ, що на лижній базі. Тут проживатимуть родини з Киселівської громади та постраждалих мікрорайонів Чернігова, а також спортсмени та тренери. Частина моноблоку віддана для проведення занять спортом. Містечко складається із 4 модулів (160 контейнерів) та розраховане на 352 особи. Тут є кухня, їдальня, дитячі кімнати, санвузли та душові. У кімнатах спальні місця розраховані на 4 осіб. Кімнати повністю укомплектовані меблями, речами першої необхідності, засобами гігієни. Благодійна організація «Благодійний фонд «Карітас-Київ» за підтримки The Procter & Gamble Company встановила тут 8 пральних машин.
Як зазначив начальник ОВА В’ячеслав Чаус, згодом містечко буде забезпечене генератором необхідної потужності, а також якісним інтернетом.
Модульні містечка – це винятково тимчасовий варіант житла, що розрахований на 12-18 місяців. За цей час спільними зусиллями держави, місцевої влади, волонтерів, міжнародних донорів планують відбудувати зруйновані оселі кожного. Всього за попередніми оцінками в області пошкоджено чи зруйновано більше 8 тисяч будівель та споруд, понад 6 тисяч – це житло.

Схожі матеріали (за тегом)