|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:00 | 07.13.2024

Злочинна недбалість: вибух на ярмарку

3 вересня у суботу близько 13:30 в історичному центрі Чернігова на Валу прогримів вибух під час проведення благодійного ярмарку на майданчику біля обласного художнього музею. Від вибуху, який було добре чути всьому місту, постраждало 15 чоловік, з-поміж яких восьмеро дітей.

1yarmaЗа даними слідства, під час проведення ярмарку відбулася й несанкціонована виставка зброї та боєприпасів, яку влаштували військовослужбовці територіальної оборони. Слідчі з’ясовують нині, яким чином серед експонатів опинився заряджений ручний протитанковий гранатомет, який вистрілив. Саме його смертоносний заряд здетонував у руках одного з хлопців під час огляду. Серед постраждалих - шестеро дорослих цивільних та один військовий, який опинився у військовому шпиталі.
Найбільше від злочинної недбалості дісталося дворічному хлопчику, який отримав осколкове поранення обличчя та руки. В суботу лікарі, рятуючи життя, оперували його понад шість годин. Він досі перебуває у реанімації у стані медикаментозного сну. Стан хлопчика стабільно важкий і не дозволяє його транспортувати. Чотирирічний та тринадцятирічний хлопці отримали акустичну травму – оглушення. Семирічному хлопчику в лікарні наклали шви на руку, а також діагностували струс мозку.
Кримінальне провадження відкрили за статтею "порушення правил поводження зі зброєю". Досудове слідство здійснює ДБР під процесуальним керівництвом Чернігівської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального округу.
За підозрою у вчиненні кримінального правопорушення вже затримали двох людей, які причетні до вибуху. Того, хто дав наказ відвезти бойову зброю на публічний міський захід, і того хто дозволив дитині взяти зброю до рук.

Схожі матеріали (за тегом)