|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:02 | 08.13.2022

Чернігівщина у вогні

ЗСУ прогнали ворога з чернігівської землі, однак ситуація в області залишається вкрай напруженою, розслаблятися рано. Так, прикордоння – населені пункти на Новгород-Сіверщині, Семенівщині, Городнянщині – піддається систематичним обстрілам, диверсійно-розвідувальні групи противника намагаються проникнути на територію Чернігівщини.

12-го та 17-го травня по Новгороду-Сіверському і Десні московити здійснили ракетні обстріли, в результаті яких загинули люди, багато поранених серед військових і цивільних, зруйновано об’єкти критичної інфраструктури.

 

Під обстрілами працюють на полях аграрії прикордонних районів. Один із власників господарства з Семенівської громади на умовах анонімності розповів «Чернігівщині» про складності в аграрному секторі: «30% площ ми змушені покинути, оскільки ці поля – в безпосередній близькості до кордону. До того ж із центру села, де працює наше господарство, всього 5 км до Росії. На наші поля час від часу прилітають міни, тож механізатори працюють в полі з величезними ризиками для життя».
Зважаючи й на інші фактори – дорожнеча добрив, солярки та складна логістика – говорити про якісь надприбутки аграріям, що працюють в прикордонні, не доводиться. Зараз важливо вижити і зберегти те, що є.
Якщо на початку війни прикордоння не постраждало, то після втечі і й перегрупування військ противник змінив тактику і тепер систематично обстрілює прикордонні населені пункти, наносить точкові авіаційні й ракетні удари. Так, у ніч на 12-те травня ворог здійснив авіаналіт, нанісши ракетний удар по школі-інтернату ім. Ушинського та школі № 2. Пошкоджені також Новгород-Сіверська РДА, гуртожиток медколеджу, магазин та приватні будинки. Троє людей загинуло, ще 19 травмовані.

1nsiv
Цинізму росіян дивуються новгород-сіверці, адже гімназія імені К.Д. Ушинського була одним із найстаріших навчальних середніх закладів в Україні і пережила навіть німецьку окупацію. А от росіян не пережила.
Голова громади Людмила Ткаченко повідомила, що буде далі з освітніми закладами: «Усе залежатиме від розгортання воєнних подій та спроможності країни у відбудові інфраструктури. Міська влада робить все необхідне для ліквідації наслідків нещастя. У комунальній власності громади перебуває комплекс будівель школи № 2, тому більш детально можна говорити саме про його долю. За два дні заходи для фіксації знищеного комунального майна вже зроблено, інформація передана управлінню освіти, обладміністрації, міністерству освіти. Управління освіти пішло нам назустріч, на відбудову школи вже оформлено і подано до обласної адміністрації заявку на освітній проект нового будівництва. Займається пошуком фондів-донорів Кабмін та Міністерство освіти, але до реалізації проекту має пройти кілька етапів, основний з яких – завершення бойових дій. Але спільне попереднє бачення міської влади та обласної адміністрації вже досягнуто, зараз справа за експертами».
Рішення ж щодо подальшої долі державного ліцею імені Ушинського буде приймати власник – держава, але й цьому закладу міська влада вже допомагає, залучаючи всі можливі важелі.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)