|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:31 | 03.31.2023

Воєнкома затримали?

Четвертий день гуде, немов у вулику, на Бобровиччині: подейкують, що на хабарі затримали воєнкома Олега Олешка.

Один із місцевих активістів, учасник бойових дій Ігор Кушнір повідомив у соціальній мережі, що посередником при передачі коштів виступив відомий «бізнесмен» на прізвисько «Цар», кум подружжя воєнкома. За інформацією активіста, обшуки і затримання поводили співробітники Служби безпеки України. За інформацією з інших джерел, затримання проводили співробітники Департаменту стратегічних розслідувань управління Національної поліції в Чернігівській області та військової прокуратури. В СБУ, поліції та прокуратурі не спростовують і не заперечують факту затримання воєнкома. На час, коли верстався номер, інформацію ніхто не оприлюднив і не спростував. Давати будь-які коментарі з цього приводу силовики відмовляються. Хоча платники податків мали б знати, чим займалися бюджетні силові структури: боротьбою з хабарництвом й корупцією, грою в маски-шоу, чи, може, проводили навчання. Адже люди гудуть не про якесь НЛО, що по небу плило, а про правоохоронну операцію з добре відомим фігурантом. Для інформування суспільства створені на кошти платників податків відповідні прес-служби. Але за них це завдання часто виконують активісти, здебільшого з чуток і не фахово. Невже у правоохоронців і за вухом не чешеться, що про їхню роботу думає народ – по суті, їхній роботодавець? Якщо то була якась помилка, то теж так і скажіть. Тепер детальніше про фігуранта нібито затримання.

Раніше ми вже оприлюднювали інформацію про відповідального за військову мобілізацію в Бобровицькому районі. Наше видання наводило беззаперечні факти строкатої біографії Олега Олешка, який, як виявилось, має близьких родичів у Російській Федерації та доволі таємниче минуле, через яке йому свого часу навіть довелося змінити прізвище і переїхати з Києва до Бобровиці.

olesko

До того, як повернутися на Батьківщину, Олег Анатолійович мешкав у престижному мікрорайоні столиці та був одружений із донькою впливового генерала СБУ у відставці Анатолія Деменкова. Кажуть, у Києві він займався бізнесом. Інтерес Олешка-Деменкова переважно зводився до ринку нафтопродуктів, хоча його безпосередню причетність до фірм, що стали фігурантами подальших судових процесів, довести досить складно. Все через те, що Олег Деменков (чи то пак Олешко) ніколи не фігурував як засновник чи кінцевий бенефіціар у цих фірмах. Та все ж в одній із них засвітилося прізвище його прямого родича – рідної матері. Мова йде про таке собі підприємство – ТОВ «Чарівниця», спеціалізація якого – оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. У судовому реєстрі є 26 рішень, пов’язаних із цією фірмою, останнє з яких – визнання підприємства банкрутом та призначення арбітражного керуючого з продажу її активів за борговими зобов’язаннями. Статутний капітал фірми складав два мільйони гривень, з яких 95% належало засновниці Кабенковій Ганні Володимирівні. Хто ж така ця Кабенкова? Виявляється, це – рідна матір Олега Олешка (Деменкова). Адреса реєстрації товариства – місто Київ, Святошинський р-н, вул. Картвелішвілі, буд. 7/2. За цією адресою зареєстровано 287 суб’єктів господарювання. Втім, у цій справі цікавою є не так адреса реєстрації фірми, як адреса проживання засновника. У розпорядженні редакції опинилися копії паспортних даних власниці фірми-банкрута та рідної матері воєнкома. У паспорті громадянки РФ Ганни Олексіївни Кабенкової вказано її місце народження – село Кобижча Бобровицького району Чернігівської області, а зареєстрована вона за місцем проживання свого чоловіка – Московська область, місто Корольов. І тут відкривається цікавий факт: Олег Олешко, який займає посаду воєнкома району з відповідним доступом до засекречених даних та особових справ мобілізованих, має прямих родичів у Росії, які, незважаючи на війну, по кілька разів на рік навідуються в Україну. Більше того – його вітчим Анатолій Кабенков є відставним кадровим офіцером російської армії, а сам Олег Олешко, як виявилося, закінчував у 1992 році суворовське училище в Алма-Ати. Чи можна уявити, щоб у часи Другої світової війни відповідальний за мобілізацію в Українській РСР мав прямих родичів у нацистській Німеччині та перебував з ними у тісному контакті? Нонсенс!

Ще один факт – Олег Олешко є законним чоловіком Тетяни Олешко, яка є депутатом Бобровицької міської ради від партії «Наш край», ба навіть більше – очолює її районний осередок і є помічницею народного депутата України Бориса Приходька. Як відомо, Бобровиччина входить до 210 одномандатного мажоритарного виборчого округу, а на виборах до парламенту в окрузі отримав перемогу саме представник «Нашого краю» Борис Приходько. Одразу після виборів проти Приходька поновили судові засідання – його обвинувачують у розкраданні понад 2 мільярдів гривень з рахунку ПАТ «Аграрний фонд». Незважаючи на раніше оприлюднені факти, Олега Олешка не допитали і не звільнили, а тільки після зміни силовиків, ймовірно, затримали. Можливо, саме Борис Приходько і виступає одним із покровителів чинного воєнкома. Кажуть, від нього й відомий чернігівський адвокат (засновник адвокатського бюро) займається цією засекреченою від народу справою.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)