|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 10:01 | 08.12.2022

Нова амбулаторія чекає на лікаря

У селі Чорнотичі Сосницької ОТГ минулого тижня відкрили новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини, яку будували два роки. Вона обслуговуватиме понад дві тисячі жителів п’яти сіл: Чорнотичів, Киріївки, Кудрівки, Козляничів та Рудні.

1anewchНаразі постало питання, де знайти сімейного лікаря. Адже амбулаторія є, а лікаря, який би там працював постійно, – немає. Лікаря шукають по всій Україні. Зі свого боку місцева влада обіцяє забезпечити його службовим житлом та автомобілем.

Чорнотицька амбулаторія – одна з 21 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, яку в межах реформи сільської медицини мали збудували на Чернігівщині протягом 2019-2021 років. Її будівництво здійснювалося на умовах співфінансування: з 5,4 мільйона гривень із державного бюджету та 500 тисяч гривень – з місцевого. І ось через два роки будівництво завершили.

«Сьогодні ми відкрили довгоочікуваний об’єкт у селі Чорнотичі – це амбулаторія сімейної практики, – сказав під час відкриття голова Сосницької ОТГ Андрій Портний. – І я радий, що у нас є можливість відкривати нові об’єкти. Адже, на жаль, сьогодні нам часто доводиться закривати, скорочувати. А тут гарний, новий, зручний об’єкт, який слугуватиме мешканцям нашої громади. Новий медичний заклад обслуговуватиме більше 2000 жителів Чорнотичів та прилеглих сіл. Тут облаштовані всі необхідні кабінети, приміщення дуже просторе, доступне для людей з інвалідністю. Незабаром амбулаторія буде укомплектована необхідним обладнанням, меблями, медичною апаратурою, комп’ютерною технікою для роботи сімейного лікаря. Також буде забезпечений доступ до високошвидкісного інтернету. Коли знайдемо лікаря, то новозбудовану амбулаторію також забезпечимо сучасним автомобілем Renault Duster. Тож пацієнти з віддалених сіл зможуть отримати кваліфіковану медичну допомогу у будь-який час доби. Я сподіваюся, що цей день настане дуже скоро, і лікар тут все ж з’явиться».

Поки в Чорнотичах чекають на сімейного лікаря (бо в селі працює лише фельдшер), у новій амбулаторії за графіком приймають сімейні лікарі загальної практики Сосницького центру ПМСД.

1acorstara

Стара амбулаторія в Чорнотичах

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)