|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:29 | 04.21.2024

"Трикутник" бізнесу на ухилянтах

У Прилуцькому міськрайонному суді почали розгляд справи щодо двох чоловіків, яких разом з очільницею ЦНАПу обвинувачують у незаконному переправленні за кордон чоловіків призовного віку.

e4f97b955432d47dЯк повідомляла кореспондентка Суспільного із зали засідань, під час нього підозрювані чоловіки сказали, що свою провину визнають. Зараз один із них перебуває під вартою, другий — вийшов під заставу. Очільниці ЦНАПу 15 січня 2024 року Прилуцький міськрайонний суд оголосив вирок. Як ідеться у документі, жінка визнала свою провину і пішла на угоду з прокурором, також вона має на утриманні малолітню дитину. Відтак, їй присудили два роки умовного терміну. Також у вироку йдеться про те, що на початку лютого 2023 року двоє підозрюваних вступили у злочинну змову і розробили план незаконного переправлення чоловіка через кордон до Польщі за 2 500 доларів. Згодом, але не пізніше кінця травня, до своєї діяльності вони залучили ще одну людину та очільницю ЦНАПу. Вона допомагала змінювати місце проживання, робила витяги з реєстру громади з відміткою про вибуття на постійне місце проживання до Польщі. Так щонайменше один чоловік отримав закордонний паспорт і виїхав до Польщі. Обвинувачені чоловіки передавали документи з ЦНАПу та інформували про порядок дій, які необхідно зробити. 29 серпня 2023 року управління СБУ в Чернігівській області повідомило, що вони викрили "схему" ухилення від призову, яку організувала очільниця ЦНАПу. Як ішлося у повідомленні, члени групи, до якої жінка долучила ще трьох помічників, виготовляли фіктивні довідки вартістю від 2 500 тисяч доларів США. Такі довідки дозволяли виїхати чоловікам призовного віку за кордон на постійне місце проживання.
За повідомленням СБУ, для реалізації схеми її організаторка разом зі спільниками використовувала особисті зв’язки у місцевому військкоматі та міграційній службі. Встановлено, що для «немісцевих» клієнтів посадовиця ЦНАПу особисто займалась питаннями зміни адреси реєстрації. Це було необхідно, аби ухилянтів можна було поставити на облік і потім «списати» саме через місцевий військкомат. При цьому двоє її спільників підшукували клієнтів серед потенційних призовників і діяли як посередники для передачі грошей за корупційні «послуги». Ще один фігурант – представник кримінального світу, який перебуває за кордоном і звідти координував діяльність учасників оборудки. Члени групи нібито "заробили" майже чотири мільйони у гривневому еквіваленті. Як повідомив речник СБУ в Чернігівській області Ярослав Молочко, ще один підозрюваний, який переховувався за кордоном, нині перебуває в міжнародному розшуку.

Схожі матеріали (за тегом)