|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:03 | 02.21.2024

СБУ затримала ворожого шпигуна

Співробітники спецслужби затримали громадянина рф, який збирав інформацію про дислокацію та переміщення ЗСУ на Чернігівщині

1agemtaСлужба безпеки України затримала на Чернігівщині чоловіка, який підозрюється у наданні інформації про перебування та переміщення ЗСУ на території регіону росіянам. Його цікавили дані щодо чисельності особового складу, військової техніки та наявного озброєння Сил оборони поблизу державного кордону. Чоловіка затримали під час спроби передачі закритої інформації до рф. У нього виявили смартфон із доказами «листування» з представником російської спецслужби.
Підозрюваним виявися громадянин росії, який вже декілька років проживав в одному з прикордонних селищ Чернігівської області та займався пасажирськими перевезеннями. Крім цього, він періодично їздив до росії, де відвідував своїх родичів та вирішував особисті питання. Таким чином потрапив у поле зору спецслужб країни-агресора. Слідство встановило, що під час однієї з таких поїздок його завербували кадровим співробітником ФСБ для проведення розвідувально-підривної діяльності на півночі України. Для цього чоловік отримав оперативний псевдонім і детальні інструкції щодо збору і способів передачі секретних відомостей. Для комунікації між собою застосовували анонімні інтернет-месенджери. Нині слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру у вчиненні вказаного злочину. Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Схожі матеріали (за тегом)