|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:57 | 02.24.2024

Безцінні землі доведеться повернути

Прокуратура відреагувала на незаконну передачу земель історико-культурного призначення в Чернігівському районі

kurgans222Чернігівська обласна прокуратура звернулася до Чернігівського районного суду області з позовною заявою в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, Киселівської сільської ради Чернігівського району та двох фізичних осіб.
У позові прокурори вимагають скасувати державну реєстрацію трьох земельних ділянок, припинити право власності Киселівської сільської ради на земельну ділянку загальною площею майже 13 га та право оренди двох громадян на земельні ділянки площею 0.24 га, на яких розташовані пам’ятки археології поселення «Ульянівка-1» та ґрунтовий могильник ХV-ХІ, VII-III ст. до н.е., IV-V ст. до н.е.
Нагадаємо, рішенням Господарського суду Чернігівської області від 17.11.2021, що набрало законної сили, доведено протиправність передачі у власність Киселівської територіальної громади земельної ділянки площею майже 13 га з розташованими на ній пам’ятками археології та припинено право комунальної власності на предмет спору, оскільки вказана земельна ділянка може перебувати виключно у державній власності.
Однак, всупереч вказаному рішенню, достовірно знаючи про незаконність своїх дій, місцевою радою та органом земельних ресурсів здійснено поділ вказаної земельної ділянки на 3 нові, перереєстровано речові права на новоутворені ділянки та 2 з них передано в оренду приватним особам.

Схожі матеріали (за тегом)