|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:16 | 03.29.2023

Незаконні побори в онкоцентрі

Медпрацівникам чернігівського онкоцентру оголосили підозру за те, що брали гроші за безкоштовні медпослуги.

1aonkodМедпрацівників чернігівського онкоцентру підозрюють у створенні організованої злочинної групи, яка брала гроші з пацієнтів за безкоштовні медичні послуги. Як повідомляє Чернігівська обласна прокуратура, підозру у порушенні права на безоплатну медичну допомогу та заволодінні чужим майном завдяки зловживанню службовим становищем (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 184, ч. 5 ст. 191 КК України) оголосили шістьом медпрацівникам.
За даними слідства, медпрацівники вимагали від пацієнтів сплачувати за медичні послуги, які надаються коштом держави. Оплата проходила як внесок на рахунок благодійної організації "Благодійний фонд сприяння розвитку Чернігівського обласного онкологічного диспансеру".
Правоохоронцям вдалося задокументувати 36 епізодів незаконного заволодіння грошима пацієнтів. Обшуки по цій справі проходили в онкоцентрі 21 лютого — за три дні до повномасштабного вторгнення росіян на територію України. Тоді Заїка казав, що обшуки пройшли в законний спосіб, працівникам були зачитані їхні права та надана ухвала суду. Своєю чергою, робітники онкоцентру нібито співпрацювали зі слідством під час обшуку та надали всі необхідні документи, які вимагали силовики. Екскерівник медзакладу Юрій Шень, це кримінальне провадження тоді назвав політичним замовленням, можливих замовників не назвав.

Схожі матеріали (за тегом)