|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:32 | 03.23.2023

Шахраї полюють на ваші кошти

Поліція застерігає громадян від телефонних шахраїв, що випитують реквізити банківських карток

1agrosi22На Чернігівщині поширився сучасний вид обману людей – так звані «банківські» шахрайства. Тож чернігівська поліція закликає громадян не повідомляти незнайомцям секретні дані з банківських карток. Зазвичай невідомі телефонують та представляються співробітниками служби безпеки банку.

Незнайомець запевняє, що з вашої картки хтось намагається зняти кошти. Після цього шахрай випитує реквізити картки (номер, пін-код, цифри на звороті, номер телефону, до якого «прив’язана» картка). Інколи потенційній жертві не телефонують, а надсилають СМС-повідомлення зі схожим текстом, а у відповідь просять надіслати секретні дані з картки. Коли людина повідомить все, що цікавить шахраїв – з рахунку одразу зникають кошти і навіть кредитний ліміт.
Поліція наполегливо рекомендує: по телефону нікому не розповідайте ніяких відомостей зі своєї картки. Всі операції щодо безпеки картки проводьте тільки особисто у відділенні банку.
Пам’ятайте: справжній банківський працівник не має права питати у вас секретні дані картки і ніколи цього не робитиме. Так вчиняє тільки шахрай. Розкажіть про цю схему шахрайства своїм родичам і близьким, особливо людям літнього віку.
Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити реквізити банківської карти і свій особистий номер телефону на незнайомих та підозрілих вебсайтах.
Днями до поліції звернулася мешканка Бахмача із повідомленням, що з її банківського рахунку зникло понад 12 тисяч гривень. В месенджері заявниця побачила сторінку @dopomoga_oon_bot. Вона активувала бота натиснувши "почати". В подальшому з’явилося вікно, схоже на систему популярного інтернет-банкінгу, в якому необхідно було ввести дані зі своєї картки та пароль, нібито для оформлення «грошової виплати». Потерпіла виконала ці умови, після чого з її картки зникли всі заощадження. Жодної «виплати» жінка не отримала. Поліція наполегливо рекомендує: по телефону або в Інтернеті нікому не повідомляйте жодних відомостей про свої банківські картки.
Не переходьте за сумнівними посиланнями: уважно перевіряйте URL-адресу сайту, адже один символ чи знак в адресі може відрізняти справжній сайт установи від фішингового ресурсу. Це означає, що вказані конфіденційні дані на підозрілих ресурсах автоматично отримують шахраї, які можуть привласнити всі заощадження з банківських рахунків.
Отримуйте інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел.
Якщо ж ви постраждали від шахрайських дій — якомога швидше телефонуйте за номером «102» або звертайтеся до чергової частини територіального підрозділу поліції. Пам’ятайте: своєчасне звернення підвищує ймовірність викриття та затримання шахрая!

Схожі матеріали (за тегом)