|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:20 | 06.01.2023

Затримано торгівця жінками

Поліція Чернігівщини спільно з СБУ затримала причетного до торгівлі людьми іноземця, якого розшукував Інтерпол

torgunВідділ міграційної поліції Чернігівщини спільно зі Службою безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури області припинив діяльність міжнародної групи торгівців людьми. Ймовірного організатора, якого розшукував Інтерпол, затримали в Чернігові.
Правоохоронці встановили, що зловмисники вербували українських жінок для продажу у сексуальне рабство до Німеччини під виглядом працевлаштування на високооплачувану роботу.
За оперативними даними, до організації каналу постачання секс-рабинь за кордон причетний 29-річний громадянин однієї з країн Євросоюзу. Ця особа перебуває у міжнародному розшуку за скоєння кримінального злочину.
Зловмисник підшуковував кандидаток через особисті контакти та у популярних соціальних мережах. Орієнтувався на жінок, які мали фінансові труднощі, і пропонував нібито легальне працевлаштування в Європі. Отримавши згоду жінки, ділок покривав всі її витрати на оформлення документів для виїзду за кордон та переїзд до місця роботи. Таким чином, «заробітчанка» потрапляла у боргову залежність від свого майбутнього «роботодавця».
За кожну завербовану та переправлену за кордон жінку зловмисник отримував від своїх закордонних партнерів від 2-х до 3-х тисяч євро.
У результаті проведених оперативних заходів, правоохоронці запобігли незаконному переправленню за кордон трьох жінок з Чернігова. Організатора каналу затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
За цим фактом поліція відкрила провадження за частиною 2 статті 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми), що карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з можливою конфіскацією майна.
Нині триває досудове розслідування. Встановлюються всі особи, що можуть бути причетні до протиправної оборудки.

Схожі матеріали (за тегом)