|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:45 | 06.15.2024

Вбили три свиноматки. Виводки, скоріше за все, загинуть

У лісах поблизу Добрянки браконьєри вбили три свиноматки, одна них ще годувала поросят молоком.

Єгері місцевого приватного мисливського господарства, зачувши в своїх мисливських угіддях постріли і прибувши на місце, помітили чоловіків, які, сівши в авто, намагались залишити місце злочину. Наздогнали їх аж під селом Вербівка. Серед ймовірних браконьєрів були діючі працівники держлісгоспу та місцевої дільниці газового господарства. За словами директора ТОВ «Олександрівське мисливське господарство» Дениса Гнатка, «газовиків» ловлять не вперше, і саме «газовики» складають осередок браконьєрства.

 

Знищили ціле стадо

 

gnatok«Три роки тому в господарстві не було жодного дикого кабана – такі результати африканської чуми свиней, – говорить власник «Олександрівського мисливського господарства» Денис Гнаток. – Ми їздили по всій Україні, скуповували свиноматок, вирощували їх і випускали на волю. Цього року ми випустили в ліс 85 голів диких свиней – все для того, щоб збільшити популяцію дикого кабана».

Одні популяцію збільшують, а інші підрізають. Причому настільки зухвало, що знищують цілі стада.

«Днями відбувалося полювання на пушину. Наші єгері почули 9 пострілів, і, доїжджаючи до місця, побачили групу осіб, які сідали в машину «ВАЗ 2104» та стрімко рухались в бік селища Добрянка. Догнали їх у селі Вербівка», – розповідає Денис Гнаток.

В авто були не звичайні селяни, а досить відомі в селищі та колишньому районі особи.

Серед них, зокрема, начальник газової дільниці Добрянки Олександр Валентинович Щербак, його брат Віктор, який працює лісничим Олександрівського лісництва. З ними також був завгар Добрянського лісового господарства Щепетіхін Володимир Дмитрович, батько братів Щербаків Валентин і слюсар газової дільниці Приходько.

При огляді єгері виявили розчохлену зброю, що вже підпадає під статтю «порушення правил полювання».

«Підозрювані поводилися нервово та нестримано, але, оскільки єгері не мали права їх затримувати, то після огляду їх відпустили, – каже Денис Гнаток. – Поліцейські, які прибули з Городні, зафіксували факт браконьєрства – три застрелені свиноматки. На місце події також виїхала слідча група, представники Добрянського лісового господарства – мисливствознавець і старший єгер».

brakuny

Машина з підозрюваними, яку наздогнали єгері

 

За словами власника мисливського господарства, всі в окрузі знали, що це стадо, адже неодноразово бачили, як свиноматки водили 25 підсвинків.

«Від того виходить так, що поросята залишились без своїх мамок і, скоріше за все, не переживуть зиму», – говорить директор «Олександрівського мисливського господарства». Він припускає, що їх з’їдять вовки.

«Відловити дике порося в природі майже неможливо, – каже він. – Я думаю, що вони всі пропадуть. На жаль. Для природи це велика втрата».

За словами Дениса Гнатка, цих осіб і раніше затримували за браконьєрство, однак, коли мова йшла про одну дорослу особину, то намагались закривати очі. Місцеві, як-не-як. Однак у цьому випадку, переконаний мисливствознавець, пробачати не можна. Тим паче, що рецидив може повторитись.

 

Осередок місцевого браконьєрства

 

Не збирається толерувати цинічне браконьєрство і директор ДП «Добрянське лісове господарство» Денис Землянко.

«Це безпрецедентний по жорстокості випадок, який ніяк не піддається виправданню, – каже він. – Серед підозрюваних є і працівники нашого держлісгоспу. Один із працівників вже звільнений із посади. Щодо іншого питання розглядається, – продовжує Денис Землянко. – Сподіваюсь на швидке розслідування і притягнення до відповідальності винних у браконьєрстві осіб».

svynki

Одна зі свиноматок годувала поросят молоком

 

За словам директора держлісгоспу, у приватній розмові його працівники доводять, що вони не винні і готові доводити свою непричетність. Факт браконьєрства заперечують і стверджують, що випадково опинилися на місці вбивства свиноматок.

Директор ТОВ «Олександрівське мисливське господарство» Денис Гнаток стверджує, що саме працівники газового відділу складають місцевий осередок браконьєрства. Він також сподівається не лише на справедливе розслідування, але й на кадрові рішення з боку чернігівського керівництва «газовиків».


 Довідка

ТОВ «Олександрівське мисливське господарство» орендує на території Добрянської селищної громади 8 тисяч гектарів лісових угідь. Мисливське господарство спеціалізується на полюванні та відтворюванні звіра і пернатої дичини, а також проводить господарську діяльність для збереження лісової фауни. Підприємство має великий вольєр, площа якого складає близько 50 гектарів, і саме тут власники «Олександрівського» розводять та випускають у природу диких свиней.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)