|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:28 | 08.13.2022

Екоінспектора взяли за вимагання хабаря

Працівники Територіального управління ДБР Києва викрили інспектора охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції Чернігівщини на вимаганні коштів у підприємця за зменшення штрафу.

1dbrСлідство встановило, що еколог виявив значні порушення природоохоронного законодавства під час проведення перевірки аграрного підприємства з вирощування лохини, яку експортують до Європи. За 10 тис. грн він «запропонував» зменшити суму штрафу в 5 разів. Під час обговорення механізму передачі коштів та отримання позитивного акту перевірки, інспектор почав стверджувати, що знайшов нові вагомі порушення не менше ніж 17 тис. гривень щодо отримання спецдозволу на водокористування, викидів забруднюючих речовин тощо. Так посадовець тиснув на підприємця санкціями, які тягнуть за собою припинення діяльності підприємства. 14 липня еколога затримали під час отримання частини хабаря.
Слідчі ДБР перевіряють, чи дійсно підприємець порушував природоохоронне законодавство. Попередня кваліфікація: вимагання неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 368 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна. Процесуальне керівництво здійснювала Чернігівська обласна прокуратура, оперативне супроводження – СБУ.

Схожі матеріали (за тегом)