|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:51 | 03.31.2023

«Це тільки початок»: депутату райради побили машину

Депутату Ніжинської районної ради Миколі Шкарупі вщент розтрощили автомобіль. Подія відбулась у ніч з 20-го на 21-ше травня в Чернігові.

Микола Степанович приїхав в обласний центр у гості до доньки і, за звичкою, залишив автомобіль на стоянці під будинком. Інцидент із пошкодженням його майна депутат пов’язує з активним протистоянням агрохолдингу СТОВ «Дружба-Нова», який всілякими способами намагається побудувати у селі Берестовець Комарівської територіальної громади вузол із виробництва хімічних добрив.

1avto21

Мешканці будинку бачили двох підозрілих чоловіків, які били йому авто і залишили записку зі словами: «Це тільки початок».

Микола Шкарупа назвав причину дій зловмисників та натякнув на замовника: «Зараз іде велика боротьба «Дружби-Нової» по Комарівській територіальній громаді, де вони хочуть поставити установку з виробництва КАС. Ця установка забиратиме сотні тисяч тонн води з надр. До цього часу водою вони користуються безкоштовно і ні за що не платять. У нас мають бути громадські слухання. Депутати вже вирішили відмовити у будівництві будь-якого виробництва. Мабуть, це мені від них привіт такий прилетів. Я думаю, що це люди прийшли не просто так. Вибрали машину, знайшли… Інших ворогів у мене немає. «Дружба-Нова»… До цього було три зустрічі, на яких працівники холдингу натякали на моє здоров’я. Це конкретно Власенко та Іващенко. Ці дві людини натякали. Інших підозр у мене немає».

1avto212

У прес-службі Головного управління Національної поліції в Чернігівській області повідомили таку інформацію: «21.05.2021 до поліції звернувся чоловік 1955 року народження та повідомив, що в період з 18:00 20.05.2021 по 03:00 21.05.2021, в м. Чернігові по вул. П’ятницька, 70, пошкодили його автомобіль (розбили ліве бокове, заднє бокове скло, є два вхідні отвори на задньому правому склі). Поліція відкрила провадження за ч. 1 ст. 194 ККУ. Проводяться слідчі дії з метою встановлення осіб, причетних до вчинення правопорушення».

1avto213

Транскрипція згаданої статті звучить як «Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах». Якщо зловмисників знайдуть і їхню вину доведуть у суді, то їм загрожує штраф розміром до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин. У найгіршому випадку – виправні роботи на строк до двох років або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк. Як бачимо – незначне покарання за заподіяну шкоду людині, котрій делегували повноваження виборці і яка намагається захистити рідне село від великої аграрної машини.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)