|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:59 | 03.31.2023

Микитасю оголосили ще одну підозру

Національне антикорупційне бюро повідомило колишньому народному депутату Максиму Микитасю про підозру за фактом того, що у 2017 році підрозділ НАЕК "Енергоатом" уклав договір на 929 млн грн із підконтрольною йому компанією, за що посадовець держпідприємства отримав квартири.

1amaxmykЯк повідомила "Українська правда", 28 вересня детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили народному депутату України VIII скликання та заступнику генерального директора відокремленого підрозділу НАЕК "Енергоатом" про підозру  у вчиненні кримінального корупційного правопорушення, пов’язаного з наданням та отриманням неправомірної вигоди.

За даними слідства, посадовець відокремленого підрозділу ДП "НАЕК "Енергоатом", зловживаючи своїм службовим становищем, у 2017 році уклав із компанією, підконтрольною колишньому народному депутату, договір на 929 млн грн.

Згідно з ним, ця компанія мала збудувати Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України. Згодом витрати на будівництво сховища зросли до 1,36 млрд грн.

Однак об’єкт й досі не введено в експлуатацію.

Відтоді впродовж 2017-2019 років посадовець "Енергоатома" безоплатно одержав від іншої компанії, також підконтрольної колишньому народному депутату, три квартири в новобудовах Києва загальною вартістю майже 4,42 млн грн. За версією слідства, це є неправомірною вигодою.

Дії колишнього народного депутата кваліфіковано за ч. 2 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі), посадовця "Енергоатому" – за ч. 4 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції та одержання службовою особою неправомірної вигоди).

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Слідство встановлює інших осіб, причетних до вчинення злочину. Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із квітня 2020 року.

НАБУ зазначає: це – другий епізод викритих НАБУ та САП корупційних зловживань за участі нардепа. Раніше детективи встановили причетність цієї особи до заволодіння майном Національної гвардії на понад 81 млн грн. Розслідування цього епізоду завершено.

Рік тому Національне антикорупційне бюро оголосило про підозру колишньому нардепу, бізнесмену Максиму Микитасю в заволодінні майном Національної гвардії на суму понад 81 млн грн. Йшлося про заволодіння нерухомістю Нацгвардії у змові Микитася з колишнім командувачем НГУ.

У 2017 році тендер НАЕК "Енергоатом" на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива виграло ТОВ "СК Укрбудмонтаж", кінцевим бенефіціаром якого з часткою 99% є Наталія Микитась, дружина Максима Микитася.


Довідка від "ЧЕСНО"
Опис політика

У травні 2020 року апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відправила під варту Микитася з альтернативою внесення застави у 100 млн грн.

У 2019 році Микитасю повідомили про підозру в заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81 млн гривень. Вищий антикорупційний суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді 5,5 млн гривень застави. У жовтні того ж року екснардепа було заарештовано, а заставу збільшено до 80 млн гривень.

У 2019 році балотувався до Верховної Ради 9 скликання по 206 округу (Чернігівська область) як безпартійний самовисуванець.

Народний депутат 8 скликання. Обраний влітку 2016 року на проміжних виборах за округом №206 (Чернігівська область) як безпартійний самовисуванець. Член депутатської групи “Воля народу” з 2017 року, до того був позафракційним. Член Комітету Верховної Ради з питань бюджету.

У 2010-2016 роках – президент державної будівельної корпорації “Укрбуд”. З 2014 до 2015 року був депутатом Київської міської ради, був обраний за списком партії “УДАР” як безпартійний. Був заступником голови комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.

У 2007-2010 роках був генеральним директором і директором будівельних організацій ТОВ “БК “Укрбудмонтаж” і ПрАТ “Київсоцбуд”. З 2002 до 2007 року обіймав посади заступника голови правління та економіста з фінансових питань у різних будівельних компаніях.

Закінчив КНЕУ ім.В.Гетьмана за спеціальністю “фінанси і кредит” та НАДУ при Президентові України за фахом “управління суспільним розвитком”. Кандидат економічних наук. Віце-президент Академії будівництва України. “Бізнесмен року” за 2014 рік загальнонаціонального проекту “Людина року”.

Прогульник засідань Верховної Ради 8 скликання.Фігурант десяти антикорупційних розслідувань.

Схожі матеріали (за тегом)