|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:10 | 05.21.2024

Перша зимова і позачергова: головне з сесії облради

Обласна рада висловилась проти так званого «ринку землі», а ще підтримала процес передачі агролісів у власність об’єднаних територіальних громад

Сьогодні відбулася двадцята (позачергова) сесія обласної ради, яку провів її голова Ігор Вдовенко. В пленарному засіданні взяли участь нещодавно призначений указом Президента України керівник обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови облради Арсен Дідур.

Протягом кількох годин народні обранці вищого органу місцевого самоврядування Сіверського краю розглянули шість питань порядку денного, п'ять із яких були прийняті як рішення ради.

Сесія розпочалося із хвилини мовчання: депутати і всі присутні вшанували світлу пам'ять воїна-героя, головного старшини Національної гвардії України, уродженця Ніжина, Дмитра Антикова, який 23 жовтня загинув при виконанні бойового завдання на сході України.

1ases1А далі відбулося вручення нагрудних знаків та посвідчень Почесних громадян Чернігівської області Герою України, генеральному директору товариства «Земля і воля» Леоніду Яковишину та заслуженому майстру спорту України, начальнику управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Андрію Дериземлі, які зробили значний внесок у підвищення ролі і авторитету Чернігівщини на державному та міжнародному рівнях.

У своїх промовах нагородженні подякували депутатському корпусу обласної ради за високу оцінку їхньої праці та висловили своє бачення суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що проходять в області та державі, а також стосовно недопущення так званого «земельного ринку». Як наголосив Леонід Яковишин: «продаж землі – це злочин проти українського народу». Переглянути відео виступу.

В унісон цим словам, на захист української землі виступили: Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, депутати Валерій Куліч, Іван Якуб та інші промовці.

Отож при розгляді першого в порядку денному сесії проєкту рішення «Про Звернення Чернігівської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О., Прем'єр-міністра України Гончарука О.В. та народних депутатів України, обраних від Чернігівщини, стосовно внесення поправок до проєкту Закону України №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» протиріч не виникло. І, як результат, Звернення до вищих ешелонів державної влади, ініціаторами якого виступили чотири фракції та одна з депутатських груп обласної ради, було прийнято більшістю голосів.

В ньому, зокрема, наголошено, що «Сьогодні в Україні у «турборежимі» вводиться ринок земель сільськогосподарського призначення. Законопроєкт..., який підтримано депутатами у першому читанні...позбавляє фермера надії придбати землю, яку він зараз обробляє...

...Відкриття ринку землі призведе до згортання фермерської діяльності, спричинить скорочення робочих місць, зменшення податкових платежів до місцевих бюджетів та врешті-решт поглибить занепад українського села...» - акцентується у Зверненні обласної ради до вищої державної влади. Депутати вимагають: продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення як мінімум на 3 роки, до завершення процесу децентралізації, закінчення війни на сході України, відновлення суверенітету на всій території держави та стабілізації економіки..., а «питання відкриття ринку земель вирішувати лише за результатами проведення загальнонаціонального референдуму...».

1ases2

Депутати обласної ради також висловили свої застереження керівництву держави «щодо недопущення зради національних інтересів України шляхом запровадження так званого «ринку землі»... Заодно вони засудили «дії народних депутатів України від фракції «Слуга народу», позафракційних народних депутатів України, народних депутатів України, обраних від Чернігівської області, які 13 листопада 2019 року своїм голосуванням у Верховній Раді України підтримали в першому читанні законопроєкт про запровадження так званого «вільного ринку землі сільськогосподарського призначення»...

Одночасно обласна рада звернулася до виборців Чернігівщини: «одразу ж після прийняття Закону України про порядок відкликання народних депутатів України невідкладно розпочати процедуру відкликання народних депутатів України, обраних від Чернігівщини, які голосували «за» антиукраїнський законопроєкт №2178-10 про запровадження так званого «ринку землі», а також закликала «всіх небайдужих стати на захист української землі –національного багатства, яке за Конституцією України належить українському народу» (повністю Звернення буде опубліковане на офіційному сайті обласної ради в розділі «Нормативні документи» («Рішення»).

Цього ж сесійного дня депутати затвердили ще два звернення Чернігівської обласної ради: До Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України щодо недопустимості виключення обласних рад із процесу формування об'єднаних територіальних громад та на адресу Кабінету Міністрів України стосовно належного фінансування субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Як було наголошено, останнє із згаданих звернень, - надзвичайно важливе і актуальне для всіх органів місцевого самоврядування, адже на сьогодні Урядом призупинено фінансування будівництва, реконструкції та капітального ремонту об'єктів інфраструктури місцевих рад області. І хоч на минулій, 19-й сесії, вже приймалося аналогічне звернення, проте ситуація в кращу сторону не змінилася.

Четвертим питанням порядку денного на сесії розглянули проєкт рішення «Про затвердження Переліків об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, що підлягають приватизації». Однак при його обговоренні виникла низка заперечень та зауважень і його розгляд депутати вирішили перенести (після певного доопрацювання) на чергову сесію обласної ради.

Зважаючи на неодноразові звернення міських, селищних та сільських рад об'єднаних територіальних громад області щодо передачі районних дочірніх підприємств комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради до комунальної власності міських, селищних та сільських рад ОТГ, депутати обговорили та затвердили рішення «Про процес передачі районних дочірніх підприємств комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради до комунальної власності міських, селищних та сільських рад об'єднаних територіальних громад Чернігівської області».

Обговоривши шосте питання порядку денного двадцятої (позачергової) сесії, депутати внесли зміни до рішення обласної ради від 2 грудня 2015 року «Про утворення президії обласної ради», а завершили свою роботу розглядом низки заяв та пропозицій, які будуть враховані у подальшій діяльності.

Закриваючи позачергове пленарне засідання, голова обласної ради Ігор Вдовенко нагадав усім присутнім про те, що сьогодні, завдяки щоденному героїзму і мужності захисників Вітчизни, ми маємо можливість жити і працювати, здійснювати свою професійну діяльність, проводити різноманітні заходи, в тому числі відзначати знаменні дати і професійні свята. І найближчі з них - День Збройних Сил України та День місцевого самоврядування. Зважаючи на це, керівник привітав усіх, хто служить і служив в Українській армії, та всіх представників органів місцевого самоврядування з цими професійними святами, побажавши міцного здоров'я, миру, благополуччя та успіхів у служінні народу України.

 

Джерело: сайт Чернігівської обласної ради

Схожі матеріали (за тегом)