|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:01 | 05.27.2024

Чернігівська громада отримає 4 «міні-ТЕЦ»

USAID Україна через Проєкт енергетичної безпеки у співпраці з командою Мінінфраструктури, Комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП, НКРЕКП розгортає мережу малої та середньої когенерації. Йдеться про одночасне вироблення електро- та теплової енергії на підприємствах теплопостачання.

2024 04 16 KGUЗагалом закуплено 91 когенераційну установку для 32 міст України та двох університетів. Більшу частину когенераційних установок потужністю від 50 кВт до 1500 кВт вже розподілено, зокрема чотири одиниці – для Чернігівської області. Їх планується встановити на великі котельні до початку опалювального сезону в обласному центрі.
Як зазначив заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро Синенко, теплопостачальні підприємства Чернігова отримають чотири так звані «міні-ТЕЦ», що «підстрахують» їх при аварійних або планових відключеннях електроенергії. Тобто місто матиме безперебійне теплопостачання. До того ж вироблена такими установками електрична енергія може слугувати і для зменшення дефіциту в енергосистемі під час пікового навантаження. Ворог підступний і непередбачуваний, тому готуватися до наступного опалювального сезону треба вже зараз.
Варто зазначити, що запуск у роботу всіх когенераційних установок забезпечить в Україні стабільне теплопостачання для понад одного мільйона мешканців багатоквартирних будинків та близько тисячі соціальних об'єктів незалежно від планових чи аварійних відключень електроенергії.

Схожі матеріали (за тегом)