|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:54 | 03.31.2023

Громада врятувала самосійні ліси

Новгород-Сіверська громада врятувала сімсот гектарів самосійних лісів

1aasamoslisЩе у листопаді на позачерговій вісімнадцятій сесії міської ради восьмого скликання депутатами розглянуто подані заяви щодо затвердження проекту землеустрою для оформлення права постійного користування земельною ділянкою та передачу її у постійне користування ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство».
Фактично це тридцять земельних ділянок, які складають 669 гектарів. На них вже зростають самосійні ліси віком від трьох до п’ятнадцяти років. Всі ці ділянки межують з лісовими масивами Новгород-Сіверського лісового господарства.
У тому, що така важлива справа нарешті зрушила з місця, вагома заслуга передусім депутата міськради, члена земельної комісії, директора державного підприємства Новгород-Сіверське лісове господарство Сергія Зайця, а також депутата міськради, лісничого Задеснянського лісництва Григорія Гущі.
Перебуваючи у Новгород-Сіверському лісгоспі 14 грудня, начальник Чернігівського ОУЛМГ Сергій Аніщенко зустрівся з головою Новгород-Сіверської міської ради Людмилою Ткаченко. Він подякував їй за державницьку позицію збереження самосійних лісів.
У відповідь на цю подяку Людмила Ткаченко схвально відгукнулася про діяльність колективу ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство», яке є основним бюджетним наповнювачем міста і району. Водночас сердечно подякувала директорові лісгоспу Сергію Зайцю, бо саме лісівники під час окупації забезпечували людей теплом і хлібом. У найтяжчі місяці – в лютому та березні завозили хліб, дрова майже до кожного двору. І зараз вони продовжують цю благородну справу.
Новгород-Сіверська міська рада ще у лютому надала дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною їх цільового призначення і передачею ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» двадцяти восьми ділянок самосійних лісів. Йдеться про земельні ділянки площею 952 гектари, які колись використовувалися в сільськогосподарському виробництві. А нині вони самозаліснені, бо там вже повиростали сосни та берези віком від трьох до тридцяти п’яти років, які чекають дбайливих господарів.
Голова Держлісагентства лісових ресурсів України Юрій Віталійович Болоховець запевнив:
– До кінця року ми обов’язково складемо рейтинг регіонів щодо ефективності роботи з порятунку так званих самосійних лісів. Вони теж обов’язково знайдуть своїх дбайливих господарів. А кращу територіальну громаду, яка цьому сприятиме, нагородимо.

Схожі матеріали (за тегом)