|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:05 | 10.25.2021

Впровадження інноваційних технологій – один із шляхів розвитку економіки та експортного потенціалу

11 червня відбувся черговий і вже традиційний Форуму інвестицій та експорту Чернігівщини, що вже вчетверте ознаменовує свою активну та плідну діяльність на теренах древнього Сіверського краю.

Цього разу його організатори на чолі із президентом Чернігівської торгово-промислової палати (ЧТПП) Костянтином Івановим провели захід під гаслом: «Інноваційні технології та продукти, як вирішальний фактор успіху для українського експорту». В числі ж основних тем порядку денного Форуму, як зазначив у вступному слові очільник ЧТПП, - підвищення конкурентоспроможності Чернігівщини, демонстрація інвестиційного потенціалу та експортних можливостей господарюючих суб'єктів регіону, визначення перспектив розвитку, розбудова діалогу між владою і бізнесом, налагодження ділових контактів та немало інших амбітних завдань, які поставили перед собою підприємці-експортери області.
У свою чергу, вітаючи учасників поважного зібрання, голова обласної ради Ігор Вдовенко зазначив, що близько третини депутатів органу представницької влади області, в числі яких і присутній на форумі екс-губернатор краю Валерій Куліч, є підприємцями, які разом із усіма представниками бізнес-спільноти Чернігівщини роблять свій плідний внесок в підвищення рівня її виробничого, інноваційного та експортного потенціалу.
Screensho1t 6
Промовець назвав підприємливих людей головною рушійною силою розвитку економіки області, завдяки яким створюються нові робочі місця, запроваджуються новації у сфері виробництва та послуг, зростають надходження до обласного та місцевих бюджетів. За словами керівника, дякуючи старанням підприємців Чернігівщини, протягом 2018 року обсяг експорту продукції, виробленої в області, перевищив суму в сімсот мільйонів доларів. В той же час, рівень імпорт був помітно нижчим, що свідчить про нарощування експортного потенціалу області у порівнянні з 2017 роком, а, отже, і про підвищення позитивного сальдо в міжнародній торговельній діяльності.
Роблячи акцент на цих позитивних зрушеннях, промовець зазначив, що для покращання бізнес-клімату Придесення разом із виконавчою владою були розроблені та затвердженні обласною радою профільні галузеві програми, інші документи й рішення, спрямовані на поліпшення інноваційної та підприємницької діяльності в регіоні.
Ігор Вдовенко висловив упевненість, що завдяки розвитку бізнесу, упровадженню нових інноваційних технологій та продуктів, Чернігівщини займе гідне місце в когорті економічно розвинутих регіонів держави.
А на завершення свого слова він побажав учасникам та організаторам IV Форуму експортерів області плідної та ефективної роботи, миру, міцного здоров'я, благополуччя та подальших успіхів у підприємницькій діяльності на благо процвітання незалежної України!
Довідково. За інформацією Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації, Чернігівщина на сьогодні демонструє позитивну динаміку у зовнішньоекономічній сфері. За 2018 рік товарообіг підприємств області з іноземними партнерами склав майже 1,24 мільярда доларів США. Зростання – на 15,7% (вище середньоукраїнського показника). Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами 135 країн світу. При цьому експорт товарів збільшився на 20,8% – до 755 мільйонів доларів – найвищий показник реалізації товарів за кордон протягом періоду незалежності країни.
Перед присутніми з вітальним словом також виступив депутат обласної ради, недавній очільник ОДА і відомий підприємець Валерій Куліч, який акцентував увагу на позитивних досягненнях в інноваційній, інвестиційній та виробничій діяльності бізнесовців області, на посиленні співпраці підприємницьких структур, в тому числі і загально державного рівня, з обласною представницькою та виконавчою владами...
А далі учасникам Форуму презентували соціально-економічний потенціал Чернігівщини, акцентувавши увагу на ключових галузях промисловості, які можуть бути привабливі для запровадження новітніх інновацій.
Зокрема, дуже цікавою для присутніх була пізнавальна презентація засновника архітектурної студії inLab architects та студії промислового дизайну PLITOS Юрія Кайгородцева на тему «Як зберегти час та гроші, використовуючи параметричні методи проектування». Оригінально показав інноваційні напрацювання з досвіду розробки датчиків вібрації директор Чернігівської фірми «П'єзосенсор» Юрій Задорожний. Про те як створювати інноваційні продукти розповів керівник PR-департаменту, відомого в десятках країн своєю високоякісною продукцією, Чернігівського підприємства ТОВ "COLLAR Company" Ігор Андрійченко. Цікавою була і презентація на тему «Застосування графену для полімерної матриці карбонового волокна», яку провів Нікіта Шолом, випускник Bellerbys College Cambridge.
Цього ж дня на Форумі експортерів Чернігівщини відбулися презентації: «Шлях від стартапу до лідера на ринку сервісів email маркетингу. Як нам це вдалося», «Послуги з підтримки експорту для виробників продукції машинобудування», «Sharing marketing – здешевлення витрат на рекламу та отримання нових клієнтів» та на інші бізнесові теми.
А завершився Форум сесією питань-відповідей та підведенням підсумків роботи, які будуть впровадженні в подальшій інноваційно-виробничій діяльності експортерів Чернігівщини.

Фотогалерея 
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Схожі матеріали (за тегом)