|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:59 | 08.12.2022

Амбулаторія для галочки?

Велике будівництво чи велике крадівництво? Дивлячись на стан об’єктів, збудованих коштом платників податків, все частіше виникають подібні запитання.

Якою ж логікою керувались великі державні мужі, будуючи лікарські амбулаторії в селах, де немає медиків? Яка логіка вливання багатомільйонних бюджетних асигнувань у нові приміщення, коли поруч вже існують готові, котрі банально треба привести до ладу? Подібне запитання турбує і мешканця Бахмацької громади Миколу Ярошенка. Чоловік не розуміє, навіщо в селі Бахмач однойменної громади взагалі збудували амбулаторію.

 

Цікава ситуація склалась з амбулаторією загальної практики сімейної медицини в селі Бахмач Бахмацької територіальної громади. Будували її однією з перших на Чернігівщині, і будували дійсно з розмахом, витративши з державного бюджету 4,7 мільйона гривень. Ще 527 тисяч гривень профінансувала Бахмацька громада. Для забезпечення правильної діагностики і результативного лікування придбали й сучасне медичне обладнання. Також для потреб медзакладу придбали сучасний повнопривідний службовий автомобіль Renault Duster вартістю 500 тисяч гривень.

baxambu

23 вересня 2020 року урочисто перерізали стрічку на вході в амбулаторію

 

baxambu2У своїх звітах чиновники з ОДА прогнозували, що амбулаторія обслуговуватиме до трьох тисяч пацієнтів. Реалії ж виявились менш оптимістичними, ніж заяви чиновників.

За словами місцевого мешканця Миколи Ярошенка, рік в амбулаторії не було медсестри, і тільки після численних скарг та нарікань вона нарешті там з’явилась.

Звісно, можна було б порадіти такому успіху, однак із самим приміщенням – теж проблеми.

«Щось негаразд із туалетом, з опалення працює тільки половина батарей, що може обернутися їх розмерзанням з настанням холодів, – каже чоловік. – Приходять комісії, складають протоколи, а віз і нині там – сантехніка нема, і коштів теж…».

За словами бахмачанина, в амбулаторії холодно та незатишно, хворих нема.

«А чому нема? – риторично запитує Микола Ярошенко. – Та тому, що недолуга медична реформа стартувала не в той час. Всі мешканці села записались до сімейного лікаря в міську поліклініку. Через це і сімейного лікаря нема, бо немає контингенту».

Тож змушені люди, маючи під боком новозбудований медичний заклад, долати кілометри до колишнього райцентру, де є лікарі. Чи не краще було використати державні мільйони на щось дійсно необхідне для села?

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)