|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:33 | 10.19.2021

Розвиток молочного скотарства та кормозаготівля

Агровиробники Чернігівщини обмінялися досвідом використання нових технологій щодо заготівлі кормів та сучасної техніки у молочному скотарстві

1akormaЦього тижня на Ічнянщині відбулася обласна нарада з кормозаготівлі та розвитку молочного скотарства. Традиційно засідання відбулося на базі ПрАТ «Кремінь» у селищі Парафіївка Прилуцького району. У заході взяли участь фахівці Департаменту розвитку економіки та сільського господарства ОДА, представники Прилуцької, Ніжинської, Корюківської, Новгород-Сіверської та Чернігівської РДА, підприємці, що розвивають молочне скотарство в області, а також представники Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН, компаній: «Пьотінгер-Україна», «Афімілк», «Бізарт», «Йозера», «CML/Констракшн машинері».

Тваринництво є символічною галуззю для агропромислового комплексу області, адже її розвиток тут здавна обумовлений  природно-кліматичними умовами. Чернігівська область серед інших регіонів займає третє місце за кількістю поголів'я великої рогатої худоби, зокрема корів. За підсумками 2020 1akorovaроку в області встановлений рекорд з надою молока, який склав 6235 кг від однієї корови. Для утримання лідерських позицій у цій сфері, сільськогосподарські виробники мають продовжувати вдосконалювати свої технології, вивчати інноваційні підходи, знижувати собівартість продукції та обмінюватися досвідом. Саме тому семінар-нарада пройшов на території ПрАТ «Кремінь». Це одне з провідних господарств області, яке може поділитися успішним досвідом реалізації інноваційних проєктів в своїй діяльності. Учасники наради ознайомилися з правильною технологією повного циклу заготівлі зелених кормів та умовами утримання молочного поголів’я, що забезпечують отримання високих надоїв. Наприклад, торік у ПрАТ «Кремінь» надій на одну корову по господарству склав — 9049 літрів молока.

Заступник директора Департаменту розвитку економіки та сільського господарства ОДА Олег Крапивний розповів про напрямки державної підтримки галузі тваринництва у 2021 році.

Зокрема, він зазначив, що агровиробники, які купують племінне поголів’я, можуть розраховувати на 80% відшкодування вартості закуплених тварин. Також програмою передбачена дотація за приріст поголів'я корів - до 30 000 грн за одну голову. Фермери, які будують або реконструюють тваринницькі комплекси, можуть претендувати на відшкодування 50% вартості введених в експлуатацію об’єктів, побудованих без залучення кредитних коштів або на 50% тіла кредиту, залученого на будівництво або реконструкцію.

Детальна інформація про державну підтримку для агровиробників — у презентації

Схожі матеріали (за тегом)